Zavrieť

Porady

Termin na zaplatenie dane

Pekny den,

skusal som hladat, ale nic som v minulosti na tuto temu nenasiel.

Otazka je jednoducha:
Termin na zaplatenie dane je do 31.3.2005 vratane. do tohoto terminu staci dan poslat (prevodny prikaz), alebo uz musi byt na ucte danoveho uradu v statnej pokladnici (potom musi clovek pocitat s casom na prevod medzi bankami) ?

Ako je to ak to zaplatim postovou poukazkou ? Tam je tusim rozhodujuci datum na peciatke posty ?

Ak sa niekto pokusi my to strucne vyjasnit, budem rad

Tony
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Naile je offline (nepripojený) Naile

    Naile
    Termín pre zaplatenie DzP deadline:
    poštou - rozhoduje pečiatka pošty,teda aj 31.3.
    bankovým prevodom - 31.3 už musí byť na účte DÚ.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Keďže DU má vedený účet v NBS a cez NBS idú všetky platby v deň odpísania z účtu,má DU peniaze ten istý deň ako ich odpíšu z komerčnej banky.

    Tonyp je offline (nepripojený) Tonyp

    Tonyp
    S tym uctom v NBS nemas pravdu, ucet DU je v statnej pokladnici, ktora je nezavisla od NBS.

    Celkovo, ked to nestihnem poslat zajtra rano, treba to platit postovou poukazkou, ked chcem mat istotu....

    Dakujem za reakcie

    Tony

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Suhlasim s Tonyp, aj ked kazda komercna banka musi prednostne spracovat platby na ucet Statnej pokladnice.

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Ani jeden nemáte pravdu. Daň je uhradená v deň, kedy to VÁM odišlo z účtu, nie kedy to pripísali na účet DU.

    Tonyp je offline (nepripojený) Tonyp

    Tonyp
    Fajn, takze tu mame rozdielne nazory....

    Ja osobne netusim, kde je to nejako presnejsie popisane, nic oficialne som nenasiel, iba ta postova poukazka je jasna, tam je datum na razitku, to nepusti.....

    Vie niekto uviest odkaz na nejaky oficialny zdroj ?

    dakujem

    Tony

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    Ak Ťa to presvedčí , súhlasím s babenkom.

    Zdroj by som hľadala v 511 -tke (zákon a správe daní a poplatkov), nie som si však 100%-tne istá.

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    ingi
    Ak Ťa to presvedčí , súhlasím s babenkom.

    Zdroj by som hľadala v 511 -tke (zákon a správe daní a poplatkov), nie som si však 100%-tne istá.
    Našla som to, je to v § 60.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ingi
    Našla som to, je to v § 60.
    Na doplnenie :

    Za deň platby sa považuje
    a/ pri bezhotovostných prevodoch z účtu v banke deň , kedy bolo uskutočnené odpísanie z účtu daňového subjektu

    b/pri platbách v hotovosti deň , kedy banka alebo pošta alebo iná oprávnená osoba hotovosť prijala alebo prevzala .

    Naile je offline (nepripojený) Naile

    Naile
    Pre úplnosť § 60 zákona 511/1992 Zb.o správe daní a poplatkov v zn. nesk. pr.:
    "(1) Za deň platby sa považuje
    a) pri bezhotovostných prevodoch z účtu v banke deň, kedy bolo uskutočnené odpísanie z účtu daňového subjektu,
    b) pri platbách v hotovosti deň, kedy banka, pošta alebo iná opravnená osoba hotovosť prijala alebo prevzala."

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    Vďaka, Zituš, nie vždy si uvedomím, že nie každý má pri sebe múdre knižky ...

    Tonyp je offline (nepripojený) Tonyp

    Tonyp
    Super :-)

    Pozrel som si §60 a je to tak.

    Dakujem za odpovede a hlavne za uvedenie odkazu

    Mozno to pomoze aj nieko inemu, komu sa zjavia peniaze na zaplatenie dane na ucte na poslednu chvilu ;-)

    Tony

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Hej.. čo sa týka splatností a dátumov, sankcií.. treba hľadať v 511 :-)

    tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

    tinka111
    prosim Vas potrebujem vediet na ktory ucet uhradi dan osoba ktora podala DP typ B s prijmamy zo zavislej cinnosti a z prevodu nehnutelnosti? DzP zo zavislej cinnosti alebo DzP z podnikania a inej SZC? Dakujem moc za objasnenie!

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    tinka111 Pozri príspevok
    prosim Vas potrebujem vediet na ktory ucet uhradi dan osoba ktora podala DP typ B s prijmamy zo zavislej cinnosti a z prevodu nehnutelnosti? DzP zo zavislej cinnosti alebo DzP z podnikania a inej SZC? Dakujem moc za objasnenie!
    AK podáva DP B, tak ...a inej...

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    tinka111 Pozri príspevok
    prosim Vas potrebujem vediet na ktory ucet uhradi dan osoba ktora podala DP typ B s prijmamy zo zavislej cinnosti a z prevodu nehnutelnosti? DzP zo zavislej cinnosti alebo DzP z podnikania a inej SZC? Dakujem moc za objasnenie!


    Na www.drsr.sk máš vpravo na modrom poli účty štátnych príjmov. Zadáš si potrebné.

    tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

    tinka111
    Ved tam som si to aj zadala len mi nebolo jasne ci ta prva moznost DzP Fo zo ZC alebo z podnikania a inej SZC... ale podla toho co napisala Alda tak ta druha moznost...poslem to tam. Dakujem!

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    tinka111 Pozri príspevok
    Ved tam som si to aj zadala len mi nebolo jasne ci ta prva moznost DzP Fo zo ZC alebo z podnikania a inej SZC... ale podla toho co napisala Alda tak ta druha moznost...poslem to tam. Dakujem!
    tá druhá možnosť je správna

    Zaplatenie dane z podaného daňového priznania k dani z príjmov FO

    V prípade, ak daňovníkovi z podaného daňového priznania k dani z príjmov FO typ: A alebo typ: B vznikne povinnosť zaplatiť daň, uhradí túto daň na číslo účtu
    -
    Daň z príjmov fyzických osôb z podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnosti.
    Platbu daňovník označí konštantnýcm symbolom 1744.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.