Zavrieť

Porady

Oprava fir.auta

Prosim Vas, kto mi poradi, ako zauctujem doslu FA za opravu firemneho auta (rozbite predne sklo), ked chcu uhradit len DPH, zaklad im preplati poistovna. (iba 343/321 ?) Mozem si DPH uplatnit v dan.priznani, vsak? Srdecna vdaka za rady!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    začnem tým čo viem isto - DPH si môžeš uplatniť.
    keďže nie ja žiadna spoluúčasť spomenutá - zrejme sa jedná o poistenie nie havarijné ale zákonné, ktoré je platené z niekoho poistky. ja takéto nie často sa vyskytujúce prípady dávam do interných dokladov, kde dám tomu široký pokec a všetky kópie dokladov...ale účtoval by som to aj so základom dane, ktorý by som ihneď vypároval na základe poistnej zmluvy a dokumentu od dodávateľa, že netreba hradiť ZD.

    Palino je offline (nepripojený) Palino

    Palino
    Ja by som v internom doklade zaúčtoval nárok na náhradu od poisťovne 378/648 a potom faktúru za opravu 511,343/321 a súčasne 321/378. DPH si určite môžete odpočítať.
    Súhlasím s postupom Palina. Ja to robim tak isto. K 511 som si urobila analytiku 511 20-opravy cez poisťovňu
    1. Dfa oprava 511 20/321 10 1000,-
    DPH 343 12/321 10 190,-
    2. INT predpis náhrady od poistovne 378 10/688 20 1000,-
    3. zúčtovanie náhrady s Dfa 321 10/378 10 1000,-
    4.VBú úhrada DF (DPH) 321 10/221 10 190,-

    MURKA je offline (nepripojený) MURKA

    MURKA
    Ak mám náhradu od poisťovne v priebehu roka, neúčtujem cez 378 ale rovno uhradím faktúru cez krycí list ID 321/648. 688 sa už nepoužíva, mimoriadne náklady sú iné, sú to prevádzkové náklady. Fa za opravu auta mám na 511,343/321. Autoopravovni uhradím len DPH a neuznanú spoluúčasť od poisťovne.

    Ak nemám krycí list, uhradím celú faktúru. A príjem od poisťovne na náš bežný účet účtujem 221/648.


    Mirka

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Účtovanie predpisu náhrady od poisťovne na 378 / 648 považujem za lepšie. Vyhýbam sa účtovaniu výnosov, príp. nákladov priamo z banky, lebo pri väčšom množstve dokladov sa stráca prehľad. Pri poistných udalostiach pritom nie je isté kedy dostanete náhradu a predpokladanú sumu viete pri likvidácii udalosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.