Zavrieť

Porady

použitie auta zapisaneho v registri ČR

dobry den
mam tento problem
som živnostnik, vediem jednoduche učtovnictvo,
väčšinu podnikateľskej činnosti v r2004 som vykonával v ČR pre českých klientov (architektonická a dizajnérska činnosť), preto som travil väčšinu času v ČR (cca 3/4roka), za týmto účelom som si prenajal v ČR byt a kúpil som auto, ktoré je registrované na moje meno tiež v ČR. Pravidelne som cestoval (1-2x mesačne do ČR), zotrval som tam 1-3 tyždne a cestoval naspäť na Slovensko. Odkladam si potvrdenky o nakupe PH, tiež si píšem cesty. Mám odložené potvrdenia o zaplatení nájmov v ČR. Chcel by som poprosiť o radu:
1/je možné použiť auto zapísané v ČR na uplatnenie náhrad (za pohonné hmoty, príp. za km)_?
2/je možné odpočítať nájom bytu v ČR z daňového základu (resp. jeho časť, resp. nejaké náhrady za ubytovanie a stravu v ČR)_?
dakujem za rady
velmi by mi to pomohlo, pretoze vacsinu prijmov mam z CR, a takisto aj ma to najviac stalo(prevazna cast vydavkov je za cesty, telefony v CR a pobyt=ubytovanie v CR) a ak sa mi to nepodari nejako zuctovat, tak sa mozem rovno zastrelit.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Julča je offline (nepripojený) Julča

    Julča
    K otázke č.1/ náhrady za auto sa môžu uplatniť ako aj PHM ak ste vy ako živnostník uvedený v technickom preukaze. Musíte mať zaplatenú cestnú daň. Náhrady si môžete uplatniť, len ak auto nie je v majetku firmy.

    grexa je offline (nepripojený) grexa

    grexa
    Som zivnostnik v SR a tiez stojim pred rozhodnutim, ci kupit auto v CR a prihlasit ho v CR alebo si ho radsej previest do SR. (Mam v CR prechodny pobyt este z byvaleho zamestnaneckeho pomeru a casto sa tam zdrziavam)
    Chcem uplatnovat PHL+6,20 na slovensku zivnost.

    Zakon o dani z motorovich vozidiel totiz hovori jasne co je predmetom dane.
    A to vozidlo ktore je evidovane v SR.

    Na druhej strane ma znamy (tiez zivnostnik) auto Evidovane v CR , a vraj mu na danovom urade v SR povedali ze nieje problem davat si to do nakladou formou PHL+6,20. Len musel zaplatit cestnu dan.
    Tak co potom, plati ? Na zaklade akeho zakona mu to na DU povedali?
    Naposledy upravil grexa : 05.05.05 at 10:42

    použitie auta zapisaneho v registri ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.