Zavrieť

Porady

Už mi nepáli

Mám len jednú nemožnú otázku:

Dúfam, že ja ako účtovník pracujúci na základe živn.listu, si môžem uplatniť výdavky percentom z príjmu. Na daňovom úrade ma trošku zmiatli, ale podľa zákona by to nemal byť problém. Alebo je niečo, čo neviem? Ja viem ,že nič neviem.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Naile je offline (nepripojený) Naile

    Naile
    Ak máte iba uvedené príjmy, je to § 6 odsek 1 písm b), tak sa môžu uplatniť paušálne výdavky vo výške 25 % z príjmov.

    Helenah je offline (nepripojený) Helenah

    Helenah
    Môžeš si uplatniť paušálne výdavky vo výške 25% príjmov + príspevky do fondov /poistenia/.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    jks
    Mám len jednú nemožnú otázku:

    Dúfam, že ja ako účtovník pracujúci na základe živn.listu, si môžem uplatniť výdavky percentom z príjmu. Na daňovom úrade ma trošku zmiatli, ale podľa zákona by to nemal byť problém. Alebo je niečo, čo neviem? Ja viem ,že nič neviem.
    Ďakujem.
    Tak to si ozaj už unavený-á! Ako účtovník sa nesmieš dať zmiasť daňovým úradom! Samozrejme, že máš nárok 25% plus odvody do fondov!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.