Zavrieť

Porady

odpisy manželia

Obidvaja manželia podnikajú ako FO. Vlastnia budovu, na LV sú napísaní obidvaja. Manžel ju má vloženú do podnikania už 3 roky. Tento rok (2004) sa manželka dožaduje polovičných odpisov. Odvoláva sa na § 4 odst. 8. Mne sa to nezdá také jednoduché, najmä ak všetky výdavky s budovou - elektrinu, plyn, poistenie - si dával do nákladov on a ešte k tomu odpočítal DPH. Manželka nie je platiteľ DPH. Pri združení a nepodnikateľoch mi to je celkom jasné, ale pri podniakteľoch mi to je celkom nejasné.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    blcha
    Obidvaja manželia podnikajú ako FO. Vlastnia budovu, na LV sú napísaní obidvaja. Manžel ju má vloženú do podnikania už 3 roky. Tento rok (2004) sa manželka dožaduje polovičných odpisov. Odvoláva sa na § 4 odst. 8. Mne sa to nezdá také jednoduché, najmä ak všetky výdavky s budovou - elektrinu, plyn, poistenie - si dával do nákladov on a ešte k tomu odpočítal DPH. Manželka nie je platiteľ DPH. Pri združení a nepodnikateľoch mi to je celkom jasné, ale pri podniakteľoch mi to je celkom nejasné.
    Pokiaľ manžel budovu vložil do podnikania , ona s tým musela súhlasiť . Nárok na odpisy by mala vtedy , keby uvedenú budovu spoločne prenajímali a vložili by ju do majetku , čiže dosahovali by z prenájmu spoločný príjem , ktorý by si delili v rámci BSP na 50 : 50 .

    blcha je offline (nepripojený) blcha

    blcha
    Vďaka Zite5, potvrdila si môj názor. Keď niekomu nejde vysvetliť, že do daňového priznania patria fakty a nie emócie!

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ak bude prosím Ťa na tom trvať , a Ty jej robíš DP , daj si podpísať jedno prehlásenie , že si ju upozornila na uvedené nedostatky a máš to čierne na bielom .

    blcha je offline (nepripojený) blcha

    blcha
    Takýto typ človeka nikdy nič nepodpíše, tak som podpísala ja jej - výpoveď. Vyzývam týmto všetkých účtovníkov Slovenska, aby nenechali na sebe orať a nekládli vlastnú hlavu na klát za svojich klientov! Hádajte, ako by som dopadla pri daňovej kontrole?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.