Zavrieť

Porady

Odpočítateľná položka?

Vie niekto, či si moja manželka môže uplatniť odpočítateľnú položku na mňa, keď som ako živnostník uzavrel rok so stratou a tým pádom nemám zdaniteľný príjem?
Naposledy upravil pablito : 29.03.05 at 18:08 Dôvod: pravopis
Usporiadat
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
pablito
Vie niekto, či si moja manželka môže uplatniť odpočítateľnú položku na mňa, keď som ako živnostník uzavrel rok so stratou a tým pádom nemám zdaniteľný príjem?
Ale ty si živnostník, podávaš DP strata! Takže nikde nevidím dôvod, že by áno!
Som zvedavá, čo povedia ostatní Poraďáci! Ale ako vidím, sú tu samí noví členovia, samé nové otázky a kto poradí mne?! JA SOM SKUTOČNE V POMYKOVE!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Podľa mňa si na Teba nemôže manželka uplatniť odpočitateľnú položku napriek tomu že si v strate.
0 0
pablito pablito

pablito je offline (nepripojený) pablito

Keby som bol zamestnanec a nedosiahol príjem 80 000,-, rozdiel by bol uplatniteľný, tak prečo ako živnostník nie? Zasa diskriminácia?
0 0
rene rene

rene je offline (nepripojený) rene

No ja by som povedala, že môže /viď paragraf 11 ods.1, písmeno b/:
....Na manželku/manžela/ žijúcu s daňovníkom v domácnosti, ak nemá vlastný príjem...

Ak ste nedosiahli žiadny príjem, ja by som uplatnila za rok 2004 80.832,-Sk,
ak ste dosiahli nejaký do sumy 80.832,-príjem, tak ako nezdaniteľnú časť by som uplatnila sumu 80.832,- mínus dosiahnutý príjem.

Nikde sa v tom paragrafe nehovorí o rozdielnosti príjmov zo závislej činnosti, podnikania, prípadne iných príjmoch.
Naposledy upravil rene : 29.03.05 at 18:32
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Ale vlastný príjem mal, len mal vyššie náklady. A tam sa hovorí o príjmoch, či nie? Tu nejde o diskrimináciu. 80 832 - príjem = suma, čiže rozdiel môže uplatniť, tak to chápem ja a ďalší názor?
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

pablito
Vie niekto, či si moja manželka môže uplatniť odpočítateľnú položku na mňa, keď som ako živnostník uzavrel rok so stratou a tým pádom nemám zdaniteľný príjem?
To že máš stratu, nemusí znamenať, že nemáš zdaniteľný príjem. Príjmy môžeš mať milión, výdavky milión aj desať korún, máš stratu. To si myslíš, že máš mať nárok na odpočet ?
0 0
rene rene

rene je offline (nepripojený) rene

Pablito v prvom príspevku píše, že nemal zdaniteľný príjem...
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

rene
Pablito v prvom príspevku píše, že nemal zdaniteľný príjem...
Súhlas. Mal síce stratu, ale nepíše, že nemal príjem. To by som ja v žiadnom prípade neriskovala, pretože príjem určite mal, len výdaj bol vyšší.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

rene, pabilito píše v svojom príspevku, že dosiahol stratu a "tým pádom nemal žiadny prájem". Ale to je nesprávne a nie je to diskriminačné.
0 0
rene rene

rene je offline (nepripojený) rene

Strata sa dá dosiahnuť aj bez príjmov.
Pablito, mali ste nejaké príjmy? Toť podstata problému...
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

... no veď na to čakáme a nič, zbytočne, to podstatné nenapísal
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Súhlasím. Príjem mal, len nemal zisk. Asi tým myslel, že nemal zdaniteľný príjem. Tak sa nám ozvi, či si mal príjem, čo ti máme poradiť! Myslím si, že to nie je diskriminácia, ale asi si zle zadal otázku. Ja som pochopila, že si mal stratu! - teda v tom prípade si príjem mal! A to je už osud nás živnostníkov, že si nikto na nás nič nemôže uznať, ak máme príjmy!
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Svietiš na zeleno, tak čo neodpovedáš Pablito????
0 0
rene rene

rene je offline (nepripojený) rene

Asi sa zabudol odhlásiť , keď odchádzal...
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Tak tej diskriminácie je naozaj viac. Konkrétne mňa ide poraziť, že riaditeľ alebo konateľ firmy so stotisícovým platom má nárok na stravné lístky, zamestnanci tiež (tým to až tak nezávidím), len my by sme asi strašne zbohatli, keby sme si tých 55% mohli započítať. To je podľa mňa naozaj zrelé na Ústavný súd
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
andrej_rv
Tak tej diskriminácie je naozaj viac. Konkrétne mňa ide poraziť, že riaditeľ alebo konateľ firmy so stotisícovým platom má nárok na stravné lístky, zamestnanci tiež (tým to až tak nezávidím), len my by sme asi strašne zbohatli, keby sme si tých 55% mohli započítať. To je podľa mňa naozaj zrelé na Ústavný súd
Súhlasím s tebou! My nemáme nárok na stravu! Asi preto, že ako fyzické osoby by sme nemali mať fyzické potreby, ale právnické osoby majú právo na svojej strane! Niečo smrdí v štáte Dánskom!
0 0
pablito pablito

pablito je offline (nepripojený) pablito

Prepáčte, odskočil som si. Je pravda, že príjmy som mal, ale výdavky navyše išli už z mojich zdanených peňazí a preto pokladám za logické, že keď som nezarobil žiadne peniaze, ktoré by som mal zdaniť, tak nemám príjem ktorý by som mohol minúť na živobytie. Viem, že zákon nemá nič spoločné s logikou, ale skúsil som sa spýtať. Nie som účtovník a tých 100 položiek v peň. denníku nestojí za to, aby mi JÚ robil profesionál. Som rád, že mi odpovedáte, v konečnom dôsledku sa budem musieť poradiť asi s daňováčkou, ktorá ma má pod palcom. Srdečná vďaka všetkým!!!
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

daj vedieť výsledok
0 0
pablito pablito

pablito je offline (nepripojený) pablito

Samozrejme.
0 0
schubi schubi

schubi je offline (nepripojený) schubi

Nikde som nenašiel čo to vlastný príjem. Príklad: pracovníčka mala hrubý príjem
zo závislej činnosti 32872 Sk, poistné 3761 Sk /čiže čistý 29111 Sk/ a PN 461 Sk, akú nezdaniteľnú čiastku môže uplatniť jej manžel ?
Naposledy upravil schubi : 29.03.05 at 19:15 Dôvod: upresnenie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať