Zavrieť

Porady

leasing

Prosím a mohl by mi niekto pomôct, s účtovnaním leasingu nákladného automobilu kupeného 24.5.04. Vôbec nemám predstavu ako to zaúčtovať.
Dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    majenka je offline (nepripojený) majenka

    majenka
    Som FO učtujem JU štvrť.roč.platca DPH zakupil som osob. auto na leasing.Cena 742000,-Sk .Prevzate auto u predajcu 8.12.2005 vystavená fa na 742000,-Sk cena bez DPH 623529,-Sk DPH 118000,-Sk. zaloha vyplatena v hotovosti na príj.doklad 445200,-Sk. Lesing,kalendar od 1.1.2006 môžem dať do vydavkov roku 2005 do prevádzkovej réžie DPH zo zvýš. splátky a 1/36 z istiny OC bez DPH? Ďakujem
    Naposledy upravil majenka : 26.12.05 at 15:49

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    Ak si mala na mysli daňové výdavky, tak v r. 2005 asi nič. Z prvej zvýšenej splátky je daňový výdavok iba alikvotna čiastka 1/36-ina (ak je lízing. zmluva uzatvorená na 36 mes.), počnúc 1.1.2006. Jedine DPH z prvej zvýšenej splátky by mal byť daňový náklad????

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    strapkova
    Prosím a mohl by mi niekto pomôct, s účtovnaním leasingu nákladného automobilu kupeného 24.5.04. Vôbec nemám predstavu ako to zaúčtovať.
    Dik
    Ide o nechcený preklep v dátume , alebo o leasingu v r.2004 nebolo vôbec účtované?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.