Zavrieť

Porady

SURNE - Výkaz o majetku a záväzkoch

Súrne potrebujem poradiť. Ak v roku 2003 platil paušálnu daň čo vyplním ako začiatočné stavy vo výkaze o majetku a záväzkoch??? Nič? Poznám len bežný účet a boli tam aj nejaké pohľadávky aj záväzky podľa úhrad. Mám ich zrátať alebo nechať tam všade 0?

Ďakujem
Usporiadat
via via

via je offline (nepripojený) via

nedavas tam nic, nie je nadvaznost z predchadzajuceho danoveho priznania tj. neboli vykazy
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ako si si odpovedala nechať tam všade 0.
0 0
saglucka saglucka

saglucka je offline (nepripojený) saglucka

Ešte mi niekto hovoril že k daňovému treba dávať 2x výkaz o majetku a záväzkoch a 2x o príjmoch a výdavkoch. Je to pravda???
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Keď sa pozrieš na výkaz tak pod dátumom k 31.12.2004 si všimni prvú vetu: Predkladá sa súčasne s DP 1 x miestne príslušnému DU. Dakedy bolo 2x.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Súhlasím s Lenkou. Výkazy za minulé obdobie nula, pri DP 1x, DÚ ich zasiela pre štatistiku elektronicky.
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Tu som sa dozvedel, že štatistika dostáva z DÚ údaje z výkazov elektronicky, tak potom načo mám vyplňovať neskutočne štatistické výkazy?
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Správna otázka, snáď si to niekto zo ŠÚ prečíta
0 0
ANNE ANNE

ANNE je offline (nepripojený) ANNE

Zobrazí sa do výkazu o majetku a záväzkoch aj to, že budem platiť dane? V JÚ v záväzkoch to dávam ku dňu 31.12.2004 a splatnosť 31.03.2005. - a to Daň z príjmov 2004 k úhrade.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ANNE
Zobrazí sa do výkazu o majetku a záväzkoch aj to, že budem platiť dane? V JÚ v záväzkoch to dávam ku dňu 31.12.2004 a splatnosť 31.03.2005. - a to Daň z príjmov 2004 k úhrade.
Áno dáš to do riadku 17 výkazu
0 0
ANNE ANNE

ANNE je offline (nepripojený) ANNE

Evina Ďakujem za rýchlu odpoveď. Ak som to tak neurobila, mám dať zajtra výkaz opakovane?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ANNE
Evina Ďakujem za rýchlu odpoveď. Ak som to tak neurobila, mám dať zajtra výkaz opakovane?
Malo by to tam byť, taklže asi pre veľký úspech treba zopakovať
0 0
ANNE ANNE

ANNE je offline (nepripojený) ANNE

Takže eešte raz Ďakujem, zajtra tam pôjdem ešte raz. Ako sa hovorí: Kto nemá v hlave má v pätách. zmiatol ma jeden pre mňa zlý príklad v mesačníku Dane a Účtovníctvo. Ten príklad končil s tým, že mal na daniach preplatok a aj tak sa mu to v knihe pohľadávok nezobrazilo. Ako to v účtovnom roku 2005 zaevidujem do výdavkov - do ktorých stĺpcov?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ANNE
Takže eešte raz Ďakujem, zajtra tam pôjdem ešte raz. Ako sa hovorí: Kto nemá v hlave má v pätách. zmiatol ma jeden pre mňa zlý príklad v mesačníku Dane a Účtovníctvo. Ten príklad končil s tým, že mal na daniach preplatok a aj tak sa mu to v knihe pohľadávok nezobrazilo. Ako to v účtovnom roku 2005 zaevidujem do výdavkov - do ktorých stĺpcov?
stĺpec - daň, výdavok neovplyvňujúci ZD
0 0
ankap ankap

ankap je offline (nepripojený) ankap

Výkaz o majetku a závazkoch: Stlpec 1 rok 2004 by mal byť totožný so stlpcom 2 rok 2003 ????
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ankap
Výkaz o majetku a závazkoch: Stlpec 1 rok 2004 by mal byť totožný so stlpcom 2 rok 2003 ????
Konečný/ koniec obdobia / 2003 = počiatočný/ začiatok obdobia / 2004
0 0
ankap ankap

ankap je offline (nepripojený) ankap

Zitka, prosím Ťa, môžem výkaz vypísať tak ako ho vyhodí počítač, alebo sa tie riadky nejako menia? Pri výkaze sú vysvetlivky, ktoré ma mýlia. Ďakujem

A kontrolne čísla musia byť rovnaké?
Naposledy upravil ankap : 31.03.05 at 10:12
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ankap
Zitka, prosím Ťa, môžem výkaz vypísať tak ako ho vyhodí počítač, alebo sa tie riadky nejako menia? Pri výkaze sú vysvetlivky, ktoré ma mýlia. Ďakujem
Veľmi dobre sa dajú skontrolovať a porovnať riadky výkazu podľa jednotlivého členenia t.j.
HIM , Inventúra materiálu resp. tovaru , hotovosť , BÚ , pohľadávky záväzky a iné .

Já vytlačím výkaz ,pokiaľ viem , že je to správne zaúčtované tak nemusím mať obavy ale aj napriek tomu tú kontrolu prevediem .
0 0
ankap ankap

ankap je offline (nepripojený) ankap

Vieš, keď vypisujem výkaz podľa tých vysvetliviek čo sú k nemu priložené/ neviem či máš originál tlačivo z DÚ/ tak sa riadky za rok 2003 presúvajú či čo....
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ankap
Vieš, keď vypisujem výkaz podľa tých vysvetliviek čo sú k nemu priložené/ neviem či máš originál tlačivo z DÚ/ tak sa riadky za rok 2003 presúvajú či čo....
Hovoríme o výkazoch pre JÚ ?
0 0
ankap ankap

ankap je offline (nepripojený) ankap

Ano,ano,ano
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať