Zavrieť

Porady

odpisove skupiny

anka anka

anka je offline (nepripojený) anka

Kupili sme vybavenie kuchyne, mohol by mi niekto poradit do akej odpisovej skupiny ma zaradit toto vybavenie?
konvertomat
plynovy sporak
chladiaci pult na zeleninu
teply pult na jedlo nerezovy
strojovy nerezovy krajac
klimatizacia a odsavanie pary
Prosim pomozte ak viete
Usporiadat
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

anka
Kupili sme vybavenie kuchyne, mohol by mi niekto poradit do akej odpisovej skupiny ma zaradit toto vybavenie?
konvertomat
plynovy sporak
chladiaci pult na zeleninu
teply pult na jedlo nerezovy
strojovy nerezovy krajac
klimatizacia a odsavanie pary
Prosim pomozte ak viete
V prípade nejednoznačného zaradenia, radšej zistiť na ŠU. Toto je môj odhad kam by to mohlo patriť.
Chladiaci pult na zeleninu 29.23.12
plynový sporák 29.72.11
odsávanie pary 29.71.15 alebo 29.23.20
klimatizačná jednotka 29.23.14 alebo 29.23.12
strojový krájač 29.71.21
teply pult na jedlo 29.72.11
konvertomat-neviem čo to je
Zaradenie sa dá zistiť aj na stránke ŠÚ
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

anka
Kupili sme vybavenie kuchyne, mohol by mi niekto poradit do akej odpisovej skupiny ma zaradit toto vybavenie?
konvertomat
plynovy sporak
chladiaci pult na zeleninu
teply pult na jedlo nerezovy
strojovy nerezovy krajac
klimatizacia a odsavanie pary
Prosim pomozte ak viete
chladiaci pult na zeleninu - odpisová skupina 2 KP (kod klasifik. produkcie) 29.23.13

plynový sporák - odpisová skupina 3 KP 29.21.1 - pece, horáky a ich súčasti ??? nie som si istá

klimatizácia - odpisová skupina 3 KP 29.23.12

strojový nerezový krájač - odpisová skupina 1 KP 36.63.77 - ostatné rozličné výrobky inde neuvedené

Počkaj aj na iné rady. To som teraz pozerala v zákone.
0 0
adato adato

adato je offline (nepripojený) adato

Zariadenia na ohrev, varenie:
29.53.15 Pece pekárenské, .....priemyselné stroje a prístroje na varenie alebo ohrievanie jedál, okrem prístrojov pre domácnosť

Ostatné vybavenie kuchyne:
29.53.16 Stroje a prístroje na prístroje, i.n., na priemyselnú výrobu alebo úpravu jedál alebo nápojov, tukov alebo olejov

Spoločne sú v odpisovej skupine 2.
Klimatizácia a vzduchotechnika - môžu byť samostatne evidované len vo výrobných priestoroch, v opačnom prípade sa jedná o súčasť budovy (technické zhodnotenie)
0 0
hydina hydina

hydina je offline (nepripojený) hydina

Firma otvára bitúnok, kde sa nakúpilo chladiarenské zariadenie, baliaci vakuoví stroj,
technológia krmných liniek. Ja som z toho Juro. Do akej odpisovej skupiny ????
odp. skupina 1 ako stroje a prístroje prehydinárstvo alebo stroj na balenie v odp. skupina 2 a taktiež chladiar. zariadenie . Potrebujem to poslať na ministerstvo do BA
Ďakujem Hela
0 0
McMarti McMarti

McMarti je offline (nepripojený) McMarti

Chcem sa poradit , firma zakupila prenosnu klimatizačnu jednotku zaradiť ju do 2. odpisovej skupiny alebo do 3 odp. skupiny?
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Neviem si poradiť:Frézka a kombinovaný stroj na opracovávanie dreva(nábytku)- do akej odpisovej skupiny,KP?

Ďakujem
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Do 2.odp.skupiny.KP 29.4-obrábacie stroje,ja by som to dala tam.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

29.4 Obrábacie stroje
29.41 Prenosné ručné obrábacie stroje
29.41.1 Prenosné ručné obrábacie stroje
29.41.11 Prenosné ručné obrábacie stroje

Z: Pneumatické náradie rotačného typu, vŕtačky všetkých druhov, reťazové a okružné píly, pásové a uhlové brúsky, hoblíky, strihače živých plotov a trávnikov

29.41.12 Časti a súčasti prenosných ručných obrábacích strojov
Z: Časti a súčasti reťazových píl, pneumatického náradia...

29.41.9 Priemyselné práce pri výrobe prenosných ručných obrábacích strojov
29.41.99 Priemyselné práce pri výrobe prenosných ručných obrábacích strojov

29.42 Ostatné obrábacie stroje

29.42.1 Obrábacie stroje na spracovanie kovov pracujúce pomocou laserov a pod., obrábacie centrá a pod.

29.42.11 Obrábacie stroje na spracovanie všetkých materiálov pomocou úberu s použitím laseru, ultrazvuku a podobne

Z: Obrábacie stroje na úber materiálu, ktoré špeciálnymi postupmi (laser, elektroerózia, ultrazvuk, elektrochemické, elektrónové, iontové a plazmové lúče) obrábajú kov alebo iné materiály

29.42.12 Obrábacie centrá, stavebnicové obrábacie stroje, jednopolohové a viacpolohové, na obrábanie kovov

Z: Obrábacie stroje fixné, stroje s viacerými stanovišťami a obrábacie strediská

29.42.2 Sústruhy, vyvrtávacie stroje a frézy

29.42.21 Sústruhy na obrábanie kovov

Z: Hrotové sústruhy, viacúčelové sústruhy, sústruhy kopírovacie, niekoľkonožové, revolverové, stojanové atď.

29.42.22 Obrábacie stroje na vŕtanie, vyvrtávanie alebo frézovanie kovov

Z: Vŕtačky - vyvrtávačky s pevným stanovišťom, vyvrtávačky a vyvrtávačky - frézky, frézovacie stroje všetkých typov, vrátane portálového
TZ: Obrábacie jednotky s pohyblivou hlavou
V: Dokončovacie stroje (29.40.31)
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

Dobrý deň,

prosím Vás, osobný motorový automobil zaradiť do ktorej ospisovej skupiny?
môže byť odpis.sk. 2 ostatné dopravné zariadenia 2-60 /35,50,1/

alebo motorové vozidlá na špec.účely inde neuvedené?

/alebo v odp.sk.1 som našla:
motor.vozidká na prepravu 10 a viac osôb
MV na nákl.dopravu
MV na jazdu na snehu/


ale to je úplne mimo..
Ďakujem za rady
0 0
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

OS 1 KP 34.10.2
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

OMV zaraďujeme do 1 OS.
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

ďakujem pekne,som to prehliadla..
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

Dobrý deň,
firma zakúpila "použitú pásovú pílu", rok výroby 2000. hodnota píly je 60000,- Sk. Zaradím ju do dlhodobého hm.majetku.
ktorá odpisová skupina a trieda prosím Vás? Aj keď je píla už použitá, predpokladám,že ju odpisujem celú dobu životnosti nanovo, správne?

Ďakujem za odpovede.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
Dobrý deň,
firma zakúpila "použitú pásovú pílu", rok výroby 2000. hodnota píly je 60000,- Sk. Zaradím ju do dlhodobého hm.majetku.
ktorá odpisová skupina a trieda prosím Vás? Aj keď je píla už použitá, predpokladám,že ju odpisujem celú dobu životnosti nanovo, správne?

Ďakujem za odpovede.
Mala by to byť odpisová skupina 2 (29.4)

29.43.12 Obrábacie stroje na opracovanie dreva, korku, kostí, ebonitu, tuhých plastov alebo pod. materiálov

Z: Stroje na šúpanie kôry, rezanie, štiepanie, rozrezávanie na dosky, na šúpanie (lúpanie) dreva, stroje na zarovnávanie, hobľovanie, profilovanie alebo vrúbkovanie dreva, stroje na vŕtanie, dlabanie, ohýbanie, skladanie, pribíjanie, spojovanie dreva, stroje na leštenie, lepenie, lakovanie, natieranie, vyrezávanie dreva, lisy na výrobu dosiek z drevených lamiel alebo častíc
TZ: Špeciálne debnárske stroje, stroje na výrobu ceruziek, obalov atď., viacúčelové stroje a stroje na obrábanie materiálov podobných drevu (korok, kosť, tvrdá guma alebo plasty...)
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Neviete mi niekto poradiť do akej odpisovej skupiny zaradím kolotoč pre koníky ?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
jamis Pozri príspevok
Neviete mi niekto poradiť do akej odpisovej skupiny zaradím kolotoč pre koníky ?
Nerozumiem , žívé koníky máš na mysli alebo lunapark
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Mám na mysli živé koníky.
Ak to niekto nepozná, tak je to zariadenie poháňané elektrinou v ktorom chodia koníky dookola.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Určite by som uvažovala o II.odpisovej skupine Ostatné stroje pre poľnohospodárstvo a lesníctvo 2-27 29.32 a l e b o II.odpisová skupina Ostatné účelové stroje 2-36 29.56 pokiaľ sa kolotoč dá považovať sa stroj a to neviem , ale možno ma niekto opraví .Neviem posúdiť prečo tie koníky tam chodia ....

Inak aj kolotoč je II.odpisová skupina
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis


Chodia tam preto, lebo sú to dostihové kone a tie sa učia v kolotoči chodiť, alebo behať. To podľa toho, akou rýchlosťou sa kololoč pustí.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
jamis Pozri príspevok

Chodia tam preto, lebo sú to dostihové kone a tie sa učia v kolotoči chodiť, alebo behať. To podľa toho, akou rýchlosťou sa kololoč pustí.
Z Klasifikácie ŠÚ:
36.63.1 Kolotoče, hojdačky, strelnice a ostatné lunaparkové atrakcie


Možno KOLOTOČ nie je správne pomenovanie,
čo nie je v prílohe, je OS 2, ako správne Zitka5 Ti napísala.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať