Zavrieť

Porady

Čiastková úhrada a základ dane!

Ahojte! SZČO účtujúca v JÚ mala v roku 2004 čiastokové úhrady faktúry a ja by som sa chcela opýťať: Vystavím fa 12.11.2004 s DPH 50000,-, príde mi úhrada dňa 30.11.2004 vo výške 20000,-. A teraz je tá úhrada vrátane DPH? Ide mi o to či si dám do príjmov celú čiastkovú úhradu vo výške 20000,- alebo 20000-DPH z tejto sumy? PRosím je to veľmi súrne!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    inge57 je offline (nepripojený) inge57

    inge57
    Prosím súrne, tak mám dať do príjmov celú čiastkovú úhradu čiže 20000,- alebo tú sumu ponížiť o DPH nejde o zálohu, ale o čiastkovú úhradu.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    ja by som to tiež účtovala 20000- DPH , pretože z 50000 je dPH 7983,-
    a 20 000 ti pokryje DPH.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    inge57
    Ahojte! SZČO účtujúca v JÚ mala v roku 2004 čiastokové úhrady faktúry a ja by som sa chcela opýťať: Vystavím fa 12.11.2004 s DPH 50000,-, príde mi úhrada dňa 30.11.2004 vo výške 20000,-. A teraz je tá úhrada vrátane DPH? Ide mi o to či si dám do príjmov celú čiastkovú úhradu vo výške 20000,- alebo 20000-DPH z tejto sumy? PRosím je to veľmi súrne!!!!!!!!!!!!!!!!!

    V denníku účtuj "príjem " .... zaúčtuj celú DPH a rozdiel daj do príjmu .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Katarina
    Súhlasím so Zita5, 20 000,- -DPH je zdanitelný príjem.
    Katuška neviem či už som dnes vyčerpaná, ale ani sa nečudujem ,ale myslela som čiastku DPH zaúčtovať do DPH a rozdiel do príjmu ..či už za tovar, alebo služby . Hovorím stále len o čiastkovej úhrade 20 000,- Sk. Čiže : 7983 účtovať príjem DPH / neovplyvňujúci ZD , tým má vysporiadanú celú sumu DPH /a 12 017 do príjmu - ovplyvňujúci ZD . Ak príde ten rozdiel 30 000 , tak ten sa celý účtuje do príjmu OVZD .

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    inge57
    Ahojte! SZČO účtujúca v JÚ mala v roku 2004 čiastokové úhrady faktúry a ja by som sa chcela opýťať: Vystavím fa 12.11.2004 s DPH 50000,-, príde mi úhrada dňa 30.11.2004 vo výške 20000,-. A teraz je tá úhrada vrátane DPH? Ide mi o to či si dám do príjmov celú čiastkovú úhradu vo výške 20000,- alebo 20000-DPH z tejto sumy? PRosím je to veľmi súrne!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ak máš dobrý soft, urobí to za teba... ale podľa správnosti by to malo byť bez DPH

    Čiastková úhrada a základ dane!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.