Zavrieť

Porady

jednoduché vyradenie automobilu

Dobrý deň,
poraďte mi prosím, ako najjednoduchšie a bezproblémovo vyradiť automobil z podnikania. Som živnostník, auto som som kúpil v marci 2004 za 25.000,- Sk, zaradil do podnikania /zápis aj v technickom preukaze/ a v septembri som ho prestal celkom používať /daroval som ho - prepis v TP/. Aký druh vyradenia mám použiť? Daňové som už odovzdal, len by som sa rád zbavil toho auta z evidencie.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    pep
    Dobrý deň,
    poraďte mi prosím, ako najjednoduchšie a bezproblémovo vyradiť automobil z podnikania. Som živnostník, auto som som kúpil v marci 2004 za 25.000,- Sk, zaradil do podnikania /zápis aj v technickom preukaze/ a v septembri som ho prestal celkom používať /daroval som ho - prepis v TP/. Aký druh vyradenia mám použiť? Daňové som už odovzdal, len by som sa rád zbavil toho auta z evidencie.
    Ďakujem


    Pokiaľ si auto zakúpil z prostriedkov firmy a daroval si ho , tak mám pocit , že si si mal navýšiť DZ v roku 2004 a vyradiť po prepise , zároveň odhlásiť aj cestnú daň a zvýšiť ZD aj o poplatok nespotrebovanej cestnej dane .

    pep je offline (nepripojený) pep

    pep
    Čím by bolo treba dokladovať, ak by som chcel auto vyradiť z dôvodu vysokého opotrebenia?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Problém vidím v tom /čo som si všimla až teraz/ že septembri bol vykonaný prepis tohto auta v TP. Potom by som sa prikolonila k tomu čo hovorí Zita. Ak to chceš risknúť, tak ho treba vyradiť teraz z dôvodu opotrebovania a neuplatňovať žiadne výdavky. Neviem, čím sa dá doložiť opotrebovanie snáď by to mohlo byť zrejmé zo vstupnej ceny a roku výroby auta uvedenej v TP.

    jednoduché vyradenie automobilu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.