Zavrieť

Porady

PN SZČO a r.2007

Ahojte poraďáci, mám problém... dnes ma asi niečo osvietilo a ja som zistila, že som do účta v minulom roku nedala manželovi PN, ktorá mu bola vyplatená zo SP. Je to v JU príjem neovplyvňujúci ZD, takže daňové by to asi neovplyvnilo, ale čo teraz mám a musím urobiť? Všetky lístky z pošty, čo si to chodil vyberať sú už niekde na smetisku...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zuzana Ku. Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci, mám problém... dnes ma asi niečo osvietilo a ja som zistila, že som do účta v minulom roku nedala manželovi PN, ktorá mu bola vyplatená zo SP. Je to v JU príjem neovplyvňujúci ZD, takže daňové by to asi neovplyvnilo, ale čo teraz mám a musím urobiť? Všetky lístky z pošty, čo si to chodil vyberať sú už niekde na smetisku...
    No, na smetisko zrejme nepôjdeš, ale ak to bolo platené cez podnikat. účet, bolo to treba zaúčtovať.

    Zuzana Ku. je offline (nepripojený) Zuzana Ku.

    Zuzana Ku.
    Nerozumiem,čo presne myslíš že platené cez podnik.účet. On dostával PN na tom modrom lístku a chodil si to vyberať na poštu... Odvody ale platí z podnik. účtu, ale za čas PN neplatil. Preplatok, ktorý mu vznikol (alikvótna časť) za daný mesiac, keď sa stal úraz som zaúčtovala a ten prišiel na účet.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zuzana Ku. Pozri príspevok
    Nerozumiem,čo presne myslíš že platené cez podnik.účet. On dostával PN na tom modrom lístku a chodil si to vyberať na poštu... Odvody ale platí z podnik. účtu, ale za čas PN neplatil. Preplatok, ktorý mu vznikol (alikvótna časť) za daný mesiac, keď sa stal úraz som zaúčtovala a ten prišiel na účet.
    No, či mu prišli priamo na účet, alebo nie, ale už si dopísala, že v hotovosti. Aj tak si o tom mala účtovať.

    Zuzana Ku. je offline (nepripojený) Zuzana Ku.

    Zuzana Ku.
    No dobre, ale v podstate, ja to teraz opravím, máme len jednoduché účto, dám to do príjmov neovpl.ZD, a hneď aj ako osobnú spotrebu, tak mi to vlastne nič neovplyvní... alebo sa mýlim?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zuzana Ku. Pozri príspevok
    No dobre, ale v podstate, ja to teraz opravím, máme len jednoduché účto, dám to do príjmov neovpl.ZD, a hneď aj ako osobnú spotrebu, tak mi to vlastne nič neovplyvní... alebo sa mýlim?
    Neovplyvní, pretože je to príjem neovplyvň. ZD, do osobnej spotreby to neide.

    Zuzana Ku. je offline (nepripojený) Zuzana Ku.

    Zuzana Ku.
    Ale ja viem, že to nie je osobná spotreba, ale ak nechcem aby mi to ovplyvnilo zostatok v pokladni, musím dať hneď aj výdavok, a to môžem dať jedine ako osobnú spotrebu, lebo potom by som musela prerobiť aj ročný výkaz.Zrejme mi nerozumieš,čo som myslela.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zuzana Ku. Pozri príspevok
    Ale ja viem, že to nie je osobná spotreba, ale ak nechcem aby mi to ovplyvnilo zostatok v pokladni, musím dať hneď aj výdavok, a to môžem dať jedine ako osobnú spotrebu, lebo potom by som musela prerobiť aj ročný výkaz.Zrejme mi nerozumieš,čo som myslela.
    Myslíš už samotný výdaj- tak to áno, ak ich minul, tak jedine ako osobnú spotrebu.

    Zuzana Ku. je offline (nepripojený) Zuzana Ku.

    Zuzana Ku.
    Je to za minulý rok, tak preto tak uvažujem, aby som nemusela podávať opravné ročné výkazy na daňový. Musím to spraviť tak,že dám do pokladne príjem - za tú PN, a hneď aj výdavok - osobná spotreba podnikateľa....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zuzana Ku. Pozri príspevok
    Je to za minulý rok, tak preto tak uvažujem, aby som nemusela podávať opravné ročné výkazy na daňový. Musím to spraviť tak,že dám do pokladne príjem - za tú PN, a hneď aj výdavok - osobná spotreba podnikateľa....
    Uvažuješ dobre.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Tweety Pozri príspevok
    No, či mu prišli priamo na účet, alebo nie, ale už si dopísala, že v hotovosti. Aj tak si o tom mala účtovať.
    Prečo by sa malo v JU účtovať o nemocenských dávkach prijatých poštovou poukážkou ? Prosím odkaz na zákon.

    ------
    Veronika

    Zuzana Ku. je offline (nepripojený) Zuzana Ku.

    Zuzana Ku.
    Ahoj Veronika, tiež by ma zaujímala odpoveď na Tvoju otázku, lebo som včera volala do SP, či by mi dali potvrdenie o tom, koľko za ktorý mesiac dostal PN a presvidčali ma o tom, že nevidia dôvod aby PN SZČO išla do účta,ja už fakt neviem.
    ahojtem vie mi prosim niekto poradit. Chcem si zalozit zivnost a popri tom normlane pracovat na HPP. Ako je to v tom pripade s odvodmi, kolko budem platit ako SZCO a kolko bude zamestnavatel, prip. su nejake one alternativy? Dakujem!

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Odvody z podnikania závisia od dosiahnutého príjmu. Buď sa staneš povinným platcom, alebo môžeš byť dobrovoľným. V HPP to nijako odvody neovplyvní. Ak sa staneš povinným platcom, treba dávať pozor na max. VZ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.