Zavrieť

Porady

registracia DPH organizacnej zlozky

Ahojte poradaci,

mam celkom chaos v tom ake tlacivo pouziva organizacna zlozka ceskej sro zapisana v slovenskom OR ak sa chce regirstrovat na DPH. Vsade na nete som nasla ze by to malo byt tlacivo - registracia zahranicnej osoby, a vsade sa tam pise o nazve a sidle zahranicnej "matky" nikde nechce sidlo orgaz.zlozky. tu v SR a pod. Naozaj je to toto tlacivo? Nie je to normalne tlacivo registracie ako keby to bola tuzemska normalna srocka?

diky moc a strasne mi to horiiiii .

Romana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    ja by som použil tlačivo registrácie pre tuzemsko keďže org. zložka je registrovaná v tuzemsku má tú miesto podnikania a všetko...podľa mňa čo sa týka tlačiva registrácie zahraničnej osoby je len v prípade ak je povinná sa registrovať na účely DPH ale nemá tu zriadenú org. zložku...vychádzam už aj z toho že miesto registrácie pre zahraničné osoby je daňový úrad 1 BA, kdežto ak máte organizačnú zložku tak potom miestne príslušný daňový úrad je ten kde má org. zložka sídlo...

    registracia DPH organizacnej zlozky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.