Zavrieť

Porady

nesprávne vyfakturované ubytovanie

Dobrý večer prajem-chcela by som Vás poprosiť-
môžem došlú faktúru za ubytovanie konateľa s.r.o. zaúčtovať takto:

10000 sk je celk.suma faktúry..
avšak na faktúre je rozpísané 5 ubytovaných osôb (4 z nich,ktoré nie sú zamestnanci s.r.o..., 1 je spomínaný konateľ)

podľa môjho názoru mal konateľ tento náklad prefakturovať ostatným ubytovaným.. avšak to mal už v januári.. (aj DPH odviezť..)
doteraz nič-žiadnu faktúru nevystavil..

môžem zaúčtovať..
2000 sk 512/321
8000 sk 335/321

?môže to takto byť prosím?
Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vranová je offline (nepripojený) Vranová

    Vranová
    Predpokladám, že ste platcovia DPH a faktúra bola vystavená na Vašu spoločnosť.
    Ja by som to účtovala všetko na 512/321
    343/321
    Dala by som si poznámku ku faktúre, že k faktúre sa viaže interný doklad alebo faktúra.
    Po zistení, že konateľ nemieni vystaviť faktúr, tak by som vystavila hneď interný doklad, pod ktorý by som dala kópiu faktúry a spravila by som zápis:

    1.) 315/512 /tú by som odúčtovala náklady ktoré boli za ostaných/
    315/343 / dph - po starom výstup/

    Ak si to nespravila, tak to teraz rýchlo zúčtuj a odveď DPH.
    Budem rada, keď sa k tomuto vyjadria aj ostatní poráďaci.

    erika_H je offline (nepripojený) erika_H

    erika_H
    Vranová Pozri príspevok
    Predpokladám, že ste platcovia DPH a faktúra bola vystavená na Vašu spoločnosť.
    Ja by som to účtovala všetko na 512/321
    343/321
    Dala by som si poznámku ku faktúre, že k faktúre sa viaže interný doklad alebo faktúra.
    Po zistení, že konateľ nemieni vystaviť faktúr, tak by som vystavila hneď interný doklad, pod ktorý by som dala kópiu faktúry a spravila by som zápis:

    1.) 315/512 /tú by som odúčtovala náklady ktoré boli za ostaných/
    315/343 / dph - po starom výstup/

    Ak si to nespravila, tak to teraz rýchlo zúčtuj a odveď DPH.
    Budem rada, keď sa k tomuto vyjadria aj ostatní poráďaci.
    Ďakujem.. no faktúra bola naštastie vystavená bez DPH..
    tzn. iba 512/321..
    takže myslíš,že môžem interným dokladom preúčtovať 315/512 - bez vplyvu na DPH?
    Ďakujem

    Vranová je offline (nepripojený) Vranová

    Vranová
    Áno, preúčtuj to cez interný doklad a tým dostaneš pohľadávku za ubytovanie za ostatných účastníkov a z nákladov to bude odúčtované, lebo 512 je účtovaná teraz na strane DAL a pri kontrole nákladových účtov na konci roka to budeš pekne vidieť. Bude Ti to teraz vyskakovať na 315, ako ostatné pohľadávky!!
    Daj pozor, aby faktúra bola vystavená na firmu a nie na konateľa, lebo v tom prípade nech spraví cesťák a tam si to uplatní a nebude sa účtovať faktúra a interný doklad!

    erika_H je offline (nepripojený) erika_H

    erika_H
    Vranová Pozri príspevok
    Áno, preúčtuj to cez interný doklad a tým dostaneš pohľadávku za ubytovanie za ostatných účastníkov a z nákladov to bude odúčtované, lebo 512 je účtovaná teraz na strane DAL a pri kontrole nákladových účtov na konci roka to budeš pekne vidieť. Bude Ti to teraz vyskakovať na 315, ako ostatné pohľadávky!!
    Daj pozor, aby faktúra bola vystavená na firmu a nie na konateľa, lebo v tom prípade nech spraví cesťák a tam si to uplatní a nebude sa účtovať faktúra a interný doklad!
    Ďakujem moc.
    no a na tej 315 mi to ostane... a ke´d to tí ostatní ubytovaní ľudia nikdy nepreúčtujú ani nepraplatia,sa mi to bude prenášať aj 50 rokov,kým bude fungovať s.r.o.?

    nesprávne vyfakturované ubytovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.