Zavrieť

Porady

reklamácia okien

Ahojte poraďáci,
mám taký poriadne zamotaný problém. Slovenská firma /IČ DPH SK/ vyviezla svoje výrobky do EU /Nemecko/ nemeckej firme /IČ DPH SRN/, konkrétne sa jedná o unimobunky. Po určitom čase nemecká firma reklamovala chybu okien na bunkách. Výrobca buniek tento problém odstránila. Oprava prebehla v Nemecku.
Teraz chce výrobca buniek vzniknuté náklady vyfakturovať výrobcovi okien /česká firma s IČ DPH CZ/. Otázne je, ako sa to bude posudzovať z pohľadu DPH???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    tama Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    mám taký poriadne zamotaný problém. Slovenská firma /IČ DPH SK/ vyviezla svoje výrobky do EU /Nemecko/ nemeckej firme /IČ DPH SRN/, konkrétne sa jedná o unimobunky. Po určitom čase nemecká firma reklamovala chybu okien na bunkách. Výrobca buniek tento problém odstránila. Oprava prebehla v Nemecku.
    Teraz chce výrobca buniek vzniknuté náklady vyfakturovať výrobcovi okien /česká firma s IČ DPH CZ/. Otázne je, ako sa to bude posudzovať z pohľadu DPH???
    súhlasím s príspevkom č. 1. Ale ak to bude faktúrovaná ako poskytnutá služba, potom miesto dodania je v nemecku. ak to chce niekto faktúrovať do ČR nastala by komplikácia povinnosti registrácie spoločnosti ktorá vykonala túto činnosť v Nemecku, t.j. pre slovenskú spoločnosť. Každopádne táto činnosť nebude zaťažená slovenskou DPH. Predmet dane je v nemecku pokiaľ pôjde o službu. Ak si to zariadite ako škodu potom tá nie je predmetom dane a faktúrujete bez DPH, pričom nevznikne povinnosť registrácie.

    tama je offline (nepripojený) tama

    tama
    Ďakujem za odpovede, ale ešte, na aký paragraf zákona o DPH by som sa mohla odvolať.
    Ďakujem
    človiečik Vladimír Ozimý
    tama Pozri príspevok
    Ďakujem za odpovede, ale ešte, na aký paragraf zákona o DPH by som sa mohla odvolať.
    Ďakujem
    nooo škoda nie je predmetom dane tam sa nie je čo odvolávať a ak to budete faktúrovať ako službu ktorú ste uskutočnili v Nemecku takisto potom pôjde o službu podľa par. 15 ods. 6 miesto dodania je tam kde sa práce na hnuteľnom majetku fyzicky vykonajú

    HankaH je offline (nepripojený) HankaH

    HankaH
    Dobrý deň. Mám podobne zamotaný problém. Slovenská firma (IČ DPH SK) poskytla a vyfakturovala inej slovenskej firme baliace služby (zabalenie stroja). Táto firma tento zabalený stroj vyviezla do Nemecka, kde zistili poškodenie obalu. Priamo na mieste si to dali opraviť nemeckou logistickou firmou a nám fakturovala slovenská firma náklady spojené s prebalením stroja + DPH 19%. Keďže toto poškodenie vzniklo ešte u dodavateľa materiálu (CZ), potrebujeme tieto náklady vyfakturovať českému dodavateľovi (IČ DPH CZ). Ako to bude z hľadiska DPH? Máme nárok na odpočet DPH z faktúry od slovenskej firmy za náklady spojené s prebalením stroja, a ako to fakturovať do CZ - ako škodu? ĎAKUJEM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.