Zavrieť

Porady

Účtovanie valutovej pokladnice

Poradte - účtujeme správne?

a) Zálohu na cestu - kurzom NBS v deň poskytnutia zálohy
b) Náklady cesty - ktoré mi zamestnanec predloží po ceste - kurzom NBS v deň poskytnutia zálohy
c) Preplatok alebo nedoplatok - kurzom NBS dňom zúčtovania cesta

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kawa Pozri príspevok
    Poradte - účtujeme správne?

    a) Zálohu na cestu - kurzom NBS v deň poskytnutia zálohy
    b) Náklady cesty - ktoré mi zamestnanec predloží po ceste - kurzom NBS v deň poskytnutia zálohy
    c) Preplatok alebo nedoplatok - kurzom NBS dňom zúčtovania cesta

    Je to správne. Ešte by som tam dodal prípadný kurzový rozdiel pri vyúčtovní poskytnutej zálohy.

    kawa je offline (nepripojený) kawa

    kawa
    Ďakujem, v pondelok som bola na školení a tam nám hovorili dva spôsoby :
    1. všetko čo sa týka jednej cesty kurzom poskytnutia zálohy ako komplexný účtovný prípad ak to máme ošetrené napr. v smernici.
    2. záloha - deň poskytnutia kurz NBs
    vyúčtovanie + preplatok alebo doplatok -kurz NBS dňom zúčtovania a tu vzniknú aj kurzové rozdiely.

    Alebo som len zle pochopila výklad?

    avošodrak je offline (nepripojený) avošodrak

    avošodrak
    Ja by som to robila druhým spôsobom. Kurzové rozdiely v pokladni sa účtujú až na konci roka.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    avošodrak Pozri príspevok
    Ja by som to robila druhým spôsobom. Kurzové rozdiely v pokladni sa účtujú až na konci roka.
    Kurzové rozdiely na konci účt. obdobia sa účtujú iba zo zostatku val. pokladne. Ak máš v priebehu roka rozdiely tak sa účtujú dňom vzniku.

    matúš je offline (nepripojený) matúš

    matúš
    ak neposkytnem zamestnancovi zálohu, tak akým kurzom prepočítam náklady a akým diéty?

    kawa je offline (nepripojený) kawa

    kawa
    Zo zákona zamestnancovi záloha patrí. Ale ak sa stane tak potom všetko sa počítam kurzom NBS v deň zúčtovania cesty(nájklady cesty aj vyplatenie náhrad). Takéto cesťaky mám najradšej, lebo sú najjednoduchšie. Ak je to zle opravte ma.
    Ď.

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Ak zamestnanec súhlasí s vyplatením zahraničnej cesty v slov. korunách, je to v poriadku a môže sa mu teda vyplatiť SK?

    kura je offline (nepripojený) kura

    kura
    kawa Pozri príspevok
    Ďakujem, v pondelok som bola na školení a tam nám hovorili dva spôsoby :
    1. všetko čo sa týka jednej cesty kurzom poskytnutia zálohy ako komplexný účtovný prípad ak to máme ošetrené napr. v smernici.
    2. záloha - deň poskytnutia kurz NBs
    vyúčtovanie + preplatok alebo doplatok -kurz NBS dňom zúčtovania a tu vzniknú aj kurzové rozdiely.

    Alebo som len zle pochopila výklad?
    K tomu druhému spôsobu. Neviem či som to pochopila správne:
    Keď účtujem cesťák - dám náklady prepočítané kurzom NBS dňom vyúčtovania, ale zálohu zúčtujem dňom NBS, kedy som poskytla zálohu a preplatok, resp. nedoplatok dňom vyúčtovana ? Alebo aj zálohu zúčtujem dňom vyúčtovania ?
    Alena Šimová
    nie, zálohu zúčtuješ dňom poskytnutia. Kurzový rozdiel ti vznikne medzi dňom poskytnutia a dňom vyúčtovania.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.