Zavrieť

Porady

Uznaná reklamácia a DPH

Ahojte,

poprosila by som vás o názor v následovnom probléme. Predali sme materiál zahraničnému odberateľovi v rámci EU. Časť materiálu odberateľ reklamoval a táto časť mu bola z našej strany poskytnutá bezplatne, teda na naše náklady. Ako je to v tomto prípade s DPH - mám povinnosť odviesť DPH z tejto uznanej reklamácie?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    a vystavovali ste nejaký dobropis? alebo ste len proste im dodali tovar bezodplatne? Pretože správny postup podľa mňa by mal byť vystavený dobropis pričom ho nezaplatíte peňažne ale materiálom. V takom prípade ale nejde o bezodplatné dodanie...a ak ide o intrakomunitárnu dodávku tak to pôjde mínus do riadkov 7,8 - výstup a 19 vstup. Ak ste však dobropis nevystavovali potom asi ťažko budete preukazovať odplatnosť...treba odviesť daň na výstupe pričom na vstupe vám nárok nevznikne

    Uznaná reklamácia a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.