Zavrieť

Porady

práca na dohodu + dane

Som zamestnana v hlavnom pracovnom pomere, kde si uplatnujem nezdanitelnu cast na danovnika. Popri tom by som chcela s inym zamestnavatelom uzavriet dohodu o vykonani pracovnej cinnosti (na uctovnicke prace). Zamestnavatel za mna bude teda odvadzat odvody len na poistenie v nezamestnanosti a garancny fond a ja si budem platit len poistenie v nezamestnanosti.

Dan 19 % mi bude teda vyratavana z hrubej mzdy - odvody na PPN. Zaujima ma, ako z toho vyjdem pri podavani danoveho priznania? Bude mi cast dani, ktoru odvediem na dohodu vratena alebo nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Centrum je offline (nepripojený) Centrum

    Dôchodkyňa, pracovne stále aktívna. Pred nástupom na dôchodok v rôznych ekonomických funkciách, vedúca ek.odboru, fin. riad., ekonom ...viac Centrum
    Adeptka na učtovné práce by odpovede na dané otázky mala poznať. Príjem z dohody je podľa zák. o DP § 5 príjmom zo závislej činnosti a nie je od dane oslobodený. Do 5 tis. Sk zrážková daň, ktorá je pri podaní DP už vysporiadaná, pri príjme nad túto hranicu daň preddavková, ktorá je tak ako aj dosiahnutý príjem z dohody , súčasťou príslušných riadkov DP. Vo Vašom prípade príjem z dohody nie je vymeriavacím základom pre žiadne odvody zamestnanca ( zamestnanie na HPP ). Zamestnávateľ odvádza tak, ako Ste uviedla.

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    Dala som súhlas s miernou opravou. zamestnávateľ pri prácach vykonávaných mimo PP odvádza garančný fond a úraz.poistenie, to uvádzané poistenie v nezamestnanosti nie.

    Centrum je offline (nepripojený) Centrum

    Dôchodkyňa, pracovne stále aktívna. Pred nástupom na dôchodok v rôznych ekonomických funkciách, vedúca ek.odboru, fin. riad., ekonom ...viac Centrum
    Ano, ďakujem Petra 29 za usmernennie, samozrejme je to tak. Pozornosť som sústredila viac na odvody zamestnanca. Pekný deň.

    martinapb je offline (nepripojený) martinapb

    martinapb
    Dakujem za odpoved Centrum, aj ked si ma trocha nastvala s tou tvojou poznamkou. Ja som zaciatocnicka a rocne zuctovanie som robila zatial len raz, pricom s pracou na dohodu som sa este nestretla. Ale ty si sa asi narodila hned mudra, ale potom nechapem, preco aj teba musela Petra29 poopravit.

    práca na dohodu + dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.