Zavrieť

Porady

Náhrada poplatkov

Ahojte poradaci,

obdržali sme faktúry od Rozhodcovského súdu, v ktorom nám fakturujú poplatok za rozhodcovské konanie začaté na návrh odberateľa na strane žalobcu. Po prečítaní Cenigovej som to zaúčtovala na 538. Je to dobre? No a teraz mám Dohodu o postupnom splatení vymáhaných pohľadávok, v ktorej dlžník slubuje úhradu aj týchto poplatkov sporových konaní. Na aký účet výnosov to mám zaúčtovať, aby to aj v DP bolo na správnom riadku?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuzule je offline (nepripojený) zuzule

    zuzule
    Nevie niekto poradit? Ak účtujem o súdnom poplatku na účete 538 a veriteľ mi tieto poplatky preplati, tak kam zaúčtujem výnos?

    Vranová je offline (nepripojený) Vranová

    Vranová
    podľa mňa sú dva spôsoby, buď mínus 538 alebo do výnosov na 668 a obidva sú správne, je len na tebe ako sa rozhodneš!

    zuzule je offline (nepripojený) zuzule

    zuzule
    Dakujem za odpovede. V duchu som tiez tak rozmyslala, ale potrebovala som aj nazor niekoho ineho, lebo ide o velku ciastku. Dam to na 668, aby sa mi to nevynulovalo. Aj ked pochybujem, ci nam to cele zaplatia.
    Este raz dakujem.

    lenka021285 je offline (nepripojený) lenka021285

    lenka021285
    Ja by som tiež potrebovala trochu poradiť, lebo už mám z toho poriadny hokej.....Známka za psa-boli nakúpené už veľmi dááávnono a teraz ich predávame 50,-Sk, neviem, kam to mám dať, ani na rozpočtovú skladbu a ani výnosový účet........Ak niekto môžte a viete, tak vás prosím poradte......vďaka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.