Zavrieť

Porady

Rezident Anglicka-príjem na Slovensku.

Veľa som tu prečítala o príjmoch zo zahraničia,ale stále presne neviem odpoveď na moju otázku.

Kamarát má na Slovensku trvalý pobyt,ale už 7 rokov žije v Anglicku,kde má živnosť a potvrdenie že je rezidentom Anglicka. Teraz si na Slovensku kúpil byt,ktorý ide prenajímať a príjem z prenájmu bude viac ako 49.248,-.
Keďže ide prenajímať,musí sa registrovať na DÚ na Slovensku a teda tu aj platiť daň z príjmu.

Moja otázka znie v ktorom štáte bude podávať DP?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Luna Pozri príspevok
    Veľa som tu prečítala o príjmoch zo zahraničia,ale stále presne neviem odpoveď na moju otázku.

    Kamarát má na Slovensku trvalý pobyt,ale už 7 rokov žije v Anglicku,kde má živnosť a potvrdenie že je rezidentom Anglicka. Teraz si na Slovensku kúpil byt,ktorý ide prenajímať a príjem z prenájmu bude viac ako 49.248,-.
    Keďže ide prenajímať,musí sa registrovať na DÚ na Slovensku a teda tu aj platiť daň z príjmu.

    Moja otázka znie v ktorom štáte bude podávať DP?
    DP podá v oboch štátoch. V SR ako osoba s obmedzenou daňovou povinnosťou z príjmov z prenájmu, v UK ako osoba s neobmedzenou daňovou povinnosťou z celosvetových príjmov. Podľa medzinárodnej zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia medzi SR a SKVBaSI platí metóda vyňatia príjmov, t.z. že príjmy dosiahnuté v SR vyjme z celkových príjmov.

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Marína,ďakujem. Ja som si myslela že podáva 1 v Anglicku z celosvetových príjmov a príjem zo Slovenska si zaráta v UK.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Zdaniteľný príjem sa zdaňuje v tom-ktorom štáte, kde bol nadobudnutý. Následne v štáte, ktorého je FO rezidentom(daňovníkom s neobmedzenou daňovou povinnosťou) a to dvoma spôsobmi:
    1/ daň sa započíta
    2/ vyňatie príjmov
    Pozri http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-d...-1-2008-a.html

    ZoDP §2 písm.g)
    g) predmetom dane daňovníka s obmedzenou daňovou povinnosou príjem (výnos) plynúci zo zdrojov na území Slovenskej republiky (§ 16),

    Rezident Anglicka-príjem na Slovensku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.