Zavrieť

Porady

Termínovaný vklad

Dobrý,

chcela by som sa poradiť, uskutočnili sme termínovaný vklad z nášho EUR účtu (t.j. banka nám na mesiac odpíše peniaze z účtu a o mesiac ich pripíše naspäť + úroky), ako ho mám zaúčtovať?

Môžem odpísanie peňazí z b.účtu zaúčtovať na účet 261/MD a potom o mesiac prijatie peňazí na 261/DAL? Vzniknutý kurzový rozdiel by som zaúčtovala na 563 al. 663 a úroky na 662. Je to takto správne?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    tigy Pozri príspevok
    Dobrý,

    chcela by som sa poradiť, uskutočnili sme termínovaný vklad z nášho EUR účtu (t.j. banka nám na mesiac odpíše peniaze z účtu a o mesiac ich pripíše naspäť + úroky), ako ho mám zaúčtovať?

    Môžem odpísanie peňazí z b.účtu zaúčtovať na účet 261/MD a potom o mesiac prijatie peňazí na 261/DAL? Vzniknutý kurzový rozdiel by som zaúčtovala na 563 al. 663 a úroky na 662. Je to takto správne?

    Ďakujem
    Mali by ste mať výpis z termínovaného účtu. Potom účtovanie:

    261/221AE_0 prevod z bežného EUR účtu na termín
    221AE_1/261 príjem na termín.účet
    221AE_1/662 úroky na termín.účte
    261/221AE_1 prevod z termín.účtu na bežný účet

    tigy je offline (nepripojený) tigy

    tigy
    No, keby som mala vypis, tak ano.
    Ale tu vypis nie je, banka len na mesiac odpise peniaze z uctu a po mesiaci ich pripise naspat aj s urokmi. Takze medzitym su niekde "na ceste", tak snad ked budu zauctovane na 261-ke, tak to snad nie je az taka chyba, nie?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    smith Pozri príspevok
    Mali by ste mať výpis z termínovaného účtu. Potom účtovanie:

    261/221AE_0 prevod z bežného EUR účtu na termín
    221AE_1/261 príjem na termín.účet
    221AE_1/662 úroky na termín.účte
    261/221AE_1 prevod z termín.účtu na bežný účet
    Zabudol si na daň z úroku 341AE/221.

    tigy je offline (nepripojený) tigy

    tigy
    Fajn, takze si zriadim dalsiu analytiku na euro ucte, potom, ked sa mi vratia peniaze naspat na ucet, vznikne mi na tom terminovanom ucte kurzovy rozdiel. Je aj tento rozdiel na konci roku danovy, ak je to na ucte, ktory de facto neexistuje (len v uctovnictve), nemam z neho ziadne vypisy?

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    O kurzovom rozdiele budete účtovať 261/663. KR má vplyv na daň z príjmu.

    Učet term. vkladu môže byť fyzicky zriadený, alebo Váš prípad, kedy nie je zriadený. Tento vklad máte blokovaný na krátku dobu. Stačí Vám, že máte zmluvu o terminovanom vklade, výpisy mať nemusíte. Banka Vám odpíše a zároveň pripíše PP na účet, určite Vám zašle avízo o tom, akú výšku vkladu ste terminovali, aký je úrok, poplatky. Z tohto avíza potom budete vychádzať.

    nicolek je offline (nepripojený) nicolek

    nicolek
    chcem sa spytat a tie odpisy a pripisy PP akym kurzom ak ide o TV v EUR uctujete?
    napr. odpisanie 06.07.2008 20000€
    PRIPISANIE 10.07.2008 20000€
    kedze sa na ucte 261 v priebehu roka neuctuje o kur.rozdieloch diki

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    My tiež nemáme výpisy a máme denné tzv.owernighty. Máme nato zmluvu. Účtujem to len cez 261. Na konci roka mi ostali tiež peniaze na ceste 261. Je to OK?

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    Pozerala som zmluvu a tam je uvedené, že bude vedený podúčet, ktorý ale nebude považovaný za bežný účet. Ja som si vytvorila analytiku na 221 a hodím to tam na konci roka, aby to nesvietilo na 261. V priebehu roka to budem zase účtovať len cez 261.

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Mali by ste mať výpis z termínovaného účtu. Potom účtovanie:

    261/221AE_0 prevod z bežného EUR účtu na termín
    221AE_1/261 príjem na termín.účet
    221AE_1/662 úroky na termín.účte
    v knihe ktoru mam pre NO, sa pise: 221/644 úroky
    591/221 daň z úrokov
    261/221AE_1 prevod z termín.účtu na bežný účet
    tu prevediem len cistu sumu?kedze uroky banka stiahla na term.ucte
    dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.