Zavrieť

Porady

stravné lístky

Ahoj,
chcela by som poprosiť o radu.
Zamestnávateĺ hradí zamestnancom stravné lístky 89,-- korunové v plnej výške, zo mzdy im to nestrhávam. Može si to dať všetko do nákladov alebo len 55%.
Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    55 % - výdavok ovplyvňujúci základ dane - VOZD
    45 % - výdavok neovplyvňujúci základ dane - VNZD

    ale do 45% môžeš resp. by si mala prispieť zo SF

    Dena1 je offline (nepripojený) Dena1

    Dena1
    Ďakujem.
    Len mi nie je uplne jasné, že zamestnávateľ tvorí SF z miezd a keď hradí SL v plnej výške prečo by si zasa mal brať zo SF pre seba sumu späť. Viem že zákon káže prispievať do SL zo SF, ale akosi mi to nejde do hlavy.

    Dena1 je offline (nepripojený) Dena1

    Dena1
    Ja mám tiež vyrobenú po predchodkyni kde je rozpis , len som si v účtovaní nebola istá a akosi sa v tom ešte stále vŕtam. lebo sa mi to nezdá ako to účtovala v JÚ.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Dena1, nie ZL si berie SF ale ZC ho čerpá. Veď ZL si môže dať do výdajov ovplyvňujúcich ZD len 55%. Ak ale chce môže hradiť aj tých 45 % ale už sú to VNZD, ak teda sme v JU. SF môžeš čerpať aj na iné účely. Ale stále ho čerpajú zamestnanci nie ZL.

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Trocha mimo pokecu tu-), ak zamestnavatel zabezpecuje zamestnancovi stravovanie v zamestnani formou dovozu obedov z vyvarovne a zamestnanec nema zaujem o tuto stravu, moze mu zamestnavatel vydat stravne listky?

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Môže ? Zamestnanec má nárok, len treba to zjednotiť.
    Ten istý problém som mala aj ja. Vyriešila som to s zrušením dovozu stravy a jednotne všetky dostali lístky.

    Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

    Zuzka2510
    Ahojte. Ja sa chcem spýtať ak zamestnávateľ kúpi str. lístky je tam zahrnutý man. popl. s daňou. Keď tie lístky dáva zamestnancom tak sa mu vráti 45% čo zamestnancom strhávame z platu. Čo stým man. popl.? Nemali by sme ho tiež stiahnuť zamestnancom? A druhá otázka ak tie lístky predá inej práv.os. mal by tam byť zahrnutý ten man. popl.? Ďakujem

    Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

    Zuzka2510
    Prepáč že sa tak hlúpo pýtam ale zamestnávateľ potom nemá právo strhávať zamestnancom za stravu 45% z ceny str. lístka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.