Zavrieť

Porady

zahranicna faktura

5.5.2008 mi prisla faktura zo zahranicia s datumom vystavenia 31.3.2008. Ked si ju chcem nahrat medzi faktury, tak s akymi datumami?
Uct.plnenie 31.3 ci 5.5, danove plnenie (povinnost) 31.3 ci 5.5?
Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Ja by som to dala do mája nakoľko skutočne faktúru si obdržala až v máji čiže fyzicky si ju v marci nemala. Mala som také prípady a nie zo zahraničia ale zo Slovenska faktúry mi chodili až 2 mesiace neskoršie a na kontrole mi sme z toho nemali nič ale tú druhú firmu vyzvali na kontrolu. Boli sme mesačnými platcami DPH a uplatňovala som ich vtedy ked som ich obdržala fyzicky.

    kvieta je offline (nepripojený) kvieta

    kvieta
    Ibaze medzi slovenskymi a zahranicnymi fakturami je rozdiel. Nakolko zo zahranicnej fa je povinnost odviest aj narok na odpocet DPH. Naozaj by ma zaujimalo, aky tam ma byt datum danoveho a uctovneho plnenia. Ma to byt datum vystavenia?
    Ked je to vramci jedneho mesiaca, tak mi je to jasne, ale neviem, ked je tam rozdiel v mesiacoch. Vdaka

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Mne tu chýba dôležitá info. Či ide o tavar, resp. službu.

    Do účtovníctva by som to dala 5.5, dňom zaradenia FA, ale použila by som kurz NBS zo dňa 31.3., dňom uskutočnenia účtovného prípadu je deň splnenia dodávky....

    DPH:
    Tovar:
    Par.20: DP vzniká 15.deň kalend. mesiaca a teda 15.4. Ak ste mesačný platiteľ DPH, vyplýva mi z toho DDP. Nárok na odpočítanie DPH máte, ak máte FA od dodavateľa, (51/c)......

    Služby:19/2-DP vzniká dňom vyhotovenia FA-31.3., teda zase DDP (pre Vás neplatí ak Fa nie je vyhotovená do konca 3-kal- mesiaca.....)
    Nárok na odpočítanie ako pri tovare

    Ak ste kvart. platiteľ pri tovare nepôjde o DDP, pri službe ano.

    kvieta je offline (nepripojený) kvieta

    kvieta
    Ide o faktury za opravu, teda sluzby. Takze danove aj uctovne plnenie 5.5 s kurzom z 31.3? Fa je vystavena 31.3, len bola neskoro odoslana.
    Takze povinnost z tejto fa musim uviest v DP v marci a narok na odpocet mam v aprili (prisla do 25.5)? Uz tomu naozaj nerozumiem

    tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

    tinka111
    Ahojte, prosim Vas ked mam rozdielny datum dodania a vystavenia dokladu na zahranicnej fakture (z Ceska), ktory datum mam brat do uvahy pri prepocitani kurzom? Dakujem!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.