Zavrieť

Porady

faktúra s odpočtom zálohy

ahojte poraďáci, potrebovala by som poradiť s faktúrou s odpočtom zálohy.
pracujem v programe pohoda. zákazníkovi vystavujem prvú zálohovú faktúru, ked ju zaplatí, vystavím faktúru ako danový doklad. po niekoľkých týždnoch vystavujem faktúru s tovarom teda vyúčtovaciu. do prílohy som priložila 2 faktúry, ktorá z nich je správna? ide mi o uhradenú zálohu, v prvej faktúre je uvedená záloha ale nie je vyčíslená v kde je súčet položiek (alebo celkom k úhrade) v druhom prípade je záloha vyčíslená, ktorý spôsob faktúry je správny? Ďakujem za všetky odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    perta Pozri príspevok
    ahojte poraďáci, potrebovala by som poradiť s faktúrou s odpočtom zálohy.
    pracujem v programe pohoda. zákazníkovi vystavujem prvú zálohovú faktúru, ked ju zaplatí, vystavím faktúru ako danový doklad. po niekoľkých týždnoch vystavujem faktúru s tovarom teda vyúčtovaciu. do prílohy som priložila 2 faktúry, ktorá z nich je správna? ide mi o uhradenú zálohu, v prvej faktúre je uvedená záloha ale nie je vyčíslená v kde je súčet položiek (alebo celkom k úhrade) v druhom prípade je záloha vyčíslená, ktorý spôsob faktúry je správny? Ďakujem za všetky odpovede
    Oj, oj, pre reklamu nevidno skoro nič z príspevku.

    perta je offline (nepripojený) perta

    perta
    takže môžem to už tak nechať, lebo jeden zákazník mi hovoril, že je to veľká chyba a že danováci za to dávajú pokuty

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    perta Pozri príspevok
    takže môžem to už tak nechať, lebo jeden zákazník mi hovoril, že je to veľká chyba a že danováci za to dávajú pokuty
    Z účtov. hľadiska to nie je práve najsprávnejší spôsob.

    faktúra s odpočtom zálohy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.