Zavrieť

Porady

Náhrada mzdy: P-čka od lekára

Ahojte poraďáci,
chcela by som sa Vás - skúsenejších opýtať, ako je to s týmito tzv. P-čkami od lekára. Viem, že na osobu môže byť 7 dní do roka. (t. j., že hodiny sa zratávajú).
Ale čo ak v priebehu roka zmením zamestnávateľa, ako ten budúci zamestnávateľ vie, koľko P-čiek som už mala a koľko si môžem uplatniť u neho? Nie je to tak, že je to nekontrolovateľné, a môžem si ďalších 7 dní vyčerpať u nového zamestnávateľa, hoci u predchádzajúceho som už nejaké mala?
Ďakujem Vám za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    waitinka7 Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    chcela by som sa Vás - skúsenejších opýtať, ako je to s týmito tzv. P-čkami od lekára. Viem, že na osobu môže byť 7 dní do roka. (t. j., že hodiny sa zratávajú).
    Ale čo ak v priebehu roka zmením zamestnávateľa, ako ten budúci zamestnávateľ vie, koľko P-čiek som už mala a koľko si môžem uplatniť u neho? Nie je to tak, že je to nekontrolovateľné, a môžem si ďalších 7 dní vyčerpať u nového zamestnávateľa, hoci u predchádzajúceho som už nejaké mala?
    Ďakujem Vám za odpoveď.
    Pozri si príspevok "Vyšetrenie v zdravotníckom zariadení" práve tam prebieha o tom diskusia.

    simonka1 je offline (nepripojený) simonka1

    PU simonka1
    U nás sa to prepočítava ako trebárs dovolenka, t.z. že u nového zamestnávateľa máš nárok iba na alikvotnú časť.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    waitinka7 Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    chcela by som sa Vás - skúsenejších opýtať, ako je to s týmito tzv. P-čkami od lekára. Viem, že na osobu môže byť 7 dní do roka. (t. j., že hodiny sa zratávajú).
    Ale čo ak v priebehu roka zmením zamestnávateľa, ako ten budúci zamestnávateľ vie, koľko P-čiek som už mala a koľko si môžem uplatniť u neho? Nie je to tak, že je to nekontrolovateľné, a môžem si ďalších 7 dní vyčerpať u nového zamestnávateľa, hoci u predchádzajúceho som už nejaké mala? Podľa mňa je to presne tak.
    Ďakujem Vám za odpoveď.
    Odpoveď v texte.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    simonka1 Pozri príspevok
    U nás sa to prepočítava ako trebárs dovolenka, t.z. že u nového zamestnávateľa máš nárok iba na alikvotnú časť.
    Prečo iba alikvotnú časť u nového zamestnávateľa? Máš nárok na 7 dní.

    waitinka7 je offline (nepripojený) waitinka7

    waitinka7
    Ďakujem za rýchle odpovede...idem ešte pozrieť link, ktorý ste uviedli, nevedela som, že sa to rieši aj inde...
    A podľa mňa rátanie to na alikvótnu časť je absolútne nesprávne.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    simonka1 Pozri príspevok
    U nás sa to prepočítava ako trebárs dovolenka, t.z. že u nového zamestnávateľa máš nárok iba na alikvotnú časť.
    Toto krátenie nemá opodstatnenie v zákone. Písal som o tom aj tu:

    http://www.porada.sk/t65188-dolezite...y-v-praci.html

    Náhrada mzdy: P-čka od lekára

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.