Zavrieť

Porady

Ako je to s priepustkou pre manžela

dobry den.som na materskej a zaujímalo by ma ako je to s návštevou lekára.Totiz ja teraz beham po doktoroch a manžel musí byt doma s malym. My sme si mysleli že môže ostat s malym na priepustku ktorá by mu mala platit 4 hodiny. Ale šefka mu povedala že si musí zobrat dovolenku lebo po doktoroch budem chodit ja a nie on. dakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Siazria Pozri príspevok
    dobry den.som na materskej a zaujímalo by ma ako je to s návštevou lekára.Totiz ja teraz beham po doktoroch a manžel musí byt doma s malym. My sme si mysleli že môže ostat s malym na priepustku ktorá by mu mala platit 4 hodiny. Ale šefka mu povedala že si musí zobrat dovolenku lebo po doktoroch budem chodit ja a nie on. dakujem pekne
    No to má pravdu. Ak by si bola napr. chorá, a treba ísť s malým k lekárke, tak môže ísť aj manžel a má nárok na § za sprevádzanie dieťaťa. Alebo by si mohol zobrať OČR napr. keby si ležala týždeň v nemocnici.
    Ale takto, keď po lekároch beháš ty a on musí doma strážiť dieťa, tak takú ospravedlnenku mu nikto neuzná. On môže dostať z práce priepustku, akože má dovolené opustiť pracovisko, ale ten čas si musí alebo nadrobiť, alebo by to bolo vlastne neplatené voľno. Ďaľšou možnosťou je pol dňa dovolenky.

    lucilla8 je offline (nepripojený) lucilla8

    lucilla8
    Tiež trošku podobný prípad riešim. Náš zamestnanec potrebuje ísť so svojim ročným dieťaťom doktorovi, jeho maželka je na materskej a ešte k tomu sa im pred mesiacom narodili dvojičky. Môže si náš zamestnanec uplatniť § že sprevádza svoje dieťa k lekárovi, aj ked jeho manželka je na materskej dovolenke?? Snád je to zrozumiteľne napísané. Dakujem

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    lucilla8 Pozri príspevok
    Tiež trošku podobný prípad riešim. Náš zamestnanec potrebuje ísť so svojim ročným dieťaťom doktorovi, jeho maželka je na materskej a ešte k tomu sa im pred mesiacom narodili dvojičky. Môže si náš zamestnanec uplatniť § že sprevádza svoje dieťa k lekárovi, aj ked jeho manželka je na materskej dovolenke?? Snád je to zrozumiteľne napísané. Dakujem
    Môže. K mamičkám s dvojičkami mám vrúcny vzťah, nakoľko som sama mala dvojičky a viem čo to obnáša.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    lucilla8 Pozri príspevok
    Tiež trošku podobný prípad riešim. Náš zamestnanec potrebuje ísť so svojim ročným dieťaťom doktorovi, jeho maželka je na materskej a ešte k tomu sa im pred mesiacom narodili dvojičky. Môže si náš zamestnanec uplatniť § že sprevádza svoje dieťa k lekárovi, aj ked jeho manželka je na materskej dovolenke?? Snád je to zrozumiteľne napísané. Dakujem
    Súhlasím s VERONIKA6. Aj keby nemala tie dvojičky, aj tak môže. Ide predsa o sprevádzanie dieťaťa k lekárovi a je jedno, že je jeho manželka doma. To by sa potom muselo skúmať, či pri inom sprevádzaní nie je náhodou babka doma alebo iný rodinný príslušník.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Súhlasím, mám na to úplne rovnaký názor, a len som vyvaľovala oči keď som počula, že existujú zamestnávatelia, ktorí jednoducho neuznajú § ani OČR manželovi, v prípade, že je manželka na MD alebo RD, vraj na to nemá nárok.
    Netuším teda, akým § zo zákona by toto svoje tvrdenie chceli podložiť.

    Ako je to s priepustkou pre manžela

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.