Zavrieť

Porady

živnostnik sa chce stat dobrovolnym platcom DPH

Moj manzel je SZCO-elektrikar od roku 2006. Chcel by sa stat dobrovolnym platcom DPH. Obrat za r 2007 je 150000,- uplatnil si pausalne vydavky. V tomto roku ma obrat zatial 50000,-. Volala som na DU a vraveli nieco o dolozeny predpokladaneho obratu, ale ten nevie dolozit. Ma ustne dohodnute zakazky. Potrebuje sa stat platcom DPH pre dosiahnutie svojho prijmu, lebo zakaznici to vyzaduju. Chce si kupit auto N1 a rad by si uplatnil DPH.Ma sancu na schvalenie registracii? A vraj ma k ziadosti dolozit este nejake vyjadrenie, ze preco sa chce stat dobrov.platca DPH. To mam napisat nieco vlastnymi slovami, alebo je nato tlacivo?

Ďakujem
Kamilla
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Kamilla Pozri príspevok
    Moj manzel je SZCO-elektrikar od roku 2006. Chcel by sa stat dobrovolnym platcom DPH. Obrat za r 2007 je 150000,- uplatnil si pausalne vydavky. V tomto roku ma obrat zatial 50000,-. Volala som na DU a vraveli nieco o dolozeny predpokladaneho obratu, ale ten nevie dolozit. Ma ustne dohodnute zakazky. Potrebuje sa stat platcom DPH pre dosiahnutie svojho prijmu, lebo zakaznici to vyzaduju. Chce si kupit auto N1 a rad by si uplatnil DPH.Ma sancu na schvalenie registracii? A vraj ma k ziadosti dolozit este nejake vyjadrenie, ze preco sa chce stat dobrov.platca DPH. To mam napisat nieco vlastnymi slovami, alebo je nato tlacivo?

    Ďakujem
    Kamilla
    Čo sa týka predpokladaného obratu, tak to snaď vie odhadnúť, už podľa tých ústnych dohôd. A čo sa týka odôvodnenia registrácie, treba uviesť, že väčšina odberateľov je podnikateským subjektom tiež platiteľom DPH, a ak sa nestane platiteľom, tak je menej konkurenciaschopný, a v podstate drahší ako iní podnikatelia v jeho odbore.


    P.S. Na marko, nie je potrebné duplovať tému, aby ostal na viditeľnom mieste. Stači ak do pôvodnej témy pridáš svoj ďalší príspevok, napr. slovíčkom posúvam....

    jana007 je offline (nepripojený) jana007

    jana007
    Stačí zájsť na daňový úrad - register danových subjektov. Vôbec sa neuzajímali na dôvod registrácie, stačilo povedať, že chcem byť platcom. Žiadne tlačivá som neprikladala.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    jana007 Pozri príspevok
    Stačí zájsť na daňový úrad - register danových subjektov. Vôbec sa neuzajímali na dôvod registrácie, stačilo povedať, že chcem byť platcom.
    V poslednej dobe robia problémy okolo dobrovolnej registrácie, a vyžadujú vyššie spomenuté veci.

    Kamilla je offline (nepripojený) Kamilla

    Kamilla
    smith Pozri príspevok
    V poslednej dobe robia problémy okolo dobrovolnej registrácie, a vyžadujú vyššie spomenuté veci.
    Prosim, skus konktetizovat.
    Kamilla

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Kamilla Pozri príspevok
    Prosim, skus konktetizovat.
    Kamilla
    Mal som na mysli tie odôvodnenia, prečo sa stať platiteľom.

    Kamilla je offline (nepripojený) Kamilla

    Kamilla
    smith Pozri príspevok
    Mal som na mysli tie odôvodnenia, prečo sa stať platiteľom.
    OK. A prosim ta este o jednu radu. Pokial by manzel kupil dnes auto ako SZCO a este by nemal schvalene platcovstvo DPH, moze si uplatnit DPH neskor,teda po schvaleny?
    Kamilla

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Kamilla Pozri príspevok
    OK. A prosim ta este o jednu radu. Pokial by manzel kupil dnes auto ako SZCO a este by nemal schvalene platcovstvo DPH, moze si uplatnit DPH neskor,teda po schvaleny?
    Kamilla
    Áno môže v súlade s §55 zákona o DPH.

    Kamilla je offline (nepripojený) Kamilla

    Kamilla
    smith Pozri príspevok
    Áno môže v súlade s §55 zákona o DPH.
    Diky,diky.Dam vediet ako sme pochodili s pracovnickami na DU
    Kamilla

    mamullienka je offline (nepripojený) mamullienka

    mamullienka
    Chcela by som sa spýtať, kedy sa musí SZČO zaregistrovať ako platca DPH. Počíta sa obrat 1.500.000,- za posledných 12 po sebe nasledujúcich mesiacov? Napr. od 06/2007-07/2008.
    Jeho zákazníci sú aj platcovia aj neplatcovia.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    mamullienka Pozri príspevok
    Chcela by som sa spýtať, kedy sa musí SZČO zaregistrovať ako platca DPH. Počíta sa obrat 1.500.000,- za posledných 12 po sebe nasledujúcich mesiacov? Napr. od 06/2007-07/2008.
    Jeho zákazníci sú aj platcovia aj neplatcovia.
    Áno tak...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.