Zavrieť

Porady

dvz pri pracovnom úraze

dobrý deň,
prosím potrebujem súrne poradiť! Mali sme pracovný úraz. Stal sa v r. 2008. do tlačív potrebujem napísať denný vymeriavací základ. viem že sa pozerá na obdobie pred rokom 2008 teda r.2007. Ak v r.2008 počítam napr. pri chorobe náhradu príjmu z dvz 580,632 tak do tlačív o prac. úraze píšem túto čiastku??? lebo ja som napísala tú sumu, z ktorej som počítala dávky na náhradu príjmu v r. 2007. to bude asi zlé! a teraz by som xcela vedieť ak je to zle napísané a už som to poslala tak či je to veľký problém alebo to nevadí? prosím pomôžte mi čo najskôr

A ešte. ak máme prac. úraz, pri ktorom sa predpokladala dĺžka pns menej ako 42 dní, ale nakoniec bola dlhšia tak ako treba potom postupovať? vtedy sa jedná už o závažný prac. úraz? čo treba potom robiť ???

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    gven75 Pozri príspevok
    dobrý deň,
    prosím potrebujem súrne poradiť! Mali sme pracovný úraz. Stal sa v r. 2008. do tlačív potrebujem napísať denný vymeriavací základ. viem že sa pozerá na obdobie pred rokom 2008 teda r.2007. Ak v r.2008 počítam napr. pri chorobe náhradu príjmu z dvz 580,632 tak do tlačív o prac. úraze píšem túto čiastku??? lebo ja som napísala tú sumu, z ktorej som počítala dávky na náhradu príjmu v r. 2007. to bude asi zlé! a teraz by som xcela vedieť ak je to zle napísané a už som to poslala tak či je to veľký problém alebo to nevadí? prosím pomôžte mi čo najskôr

    A ešte. ak máme prac. úraz, pri ktorom sa predpokladala dĺžka pns menej ako 42 dní, ale nakoniec bola dlhšia tak ako treba potom postupovať? vtedy sa jedná už o závažný prac. úraz? čo treba potom robiť ???

    Ďakujem
    Ak jeho rozhodujúcim obdobím bol r. 2007, tak píšeš vymeriavací základ z r. 2007, taktiež si ho mala použiť pri náhrade za prvých 10 dní.

    gven75 je offline (nepripojený) gven75

    Večne nespokojný človek :D gven75
    no ja tomu nerozumiem ak som v r.2007 počítala dávky zo sumy 580,632 a v tomto roku ich počítam zo sumy 617,350 (tak mi to zadáva aj počítač pri výpočte výplat) tak akú sumu som mala dať do tlačív lebo ja už skutočne neviem??? nemôžte mi to dať na príklade a nevie nikto reagovať na tu pns dlhšiu ako 42 dní???prosím súri mi to a neviem čo robiť

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    gven75 Pozri príspevok
    no ja tomu nerozumiem ak som v r.2007 počítala dávky zo sumy 580,632 a v tomto roku ich počítam zo sumy 617,350 (tak mi to zadáva aj počítač pri výpočte výplat) tak akú sumu som mala dať do tlačív lebo ja už skutočne neviem??? nemôžte mi to dať na príklade a nevie nikto reagovať na tu pns dlhšiu ako 42 dní???prosím súri mi to a neviem čo robiť
    V roku 2007 si počítala dávky z vymeriavacieho základu z roku 2006. Tento rok je rozhodujúcim obdobím pre toho pracovníka r. 2007, pokiaľ nemal v r. 2008 nejaké prerušenie, napr. neplatené voľno alebo absenciu. Z toho dôvodu má rozdielne denné vymeriavacie základy.

    milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

    milagros208
    gven75 Pozri príspevok
    A ešte. ak máme prac. úraz, pri ktorom sa predpokladala dĺžka pns menej ako 42 dní, ale nakoniec bola dlhšia tak ako treba potom postupovať? vtedy sa jedná už o závažný prac. úraz? čo treba potom robiť ???
    Predpokladám, že si tento úraz hlásila na inšpektorát práce. Ak už vieš, že pn bude trvať viac ako 42 dní, musíš tento úraz preklasifikovať a oznámiť to inšpektorátu práce. Najlepšie skôr ako prejde tých 42 dní pn, aspoň tak ma upozornil náš bezpečnostný technik.

    dvz pri pracovnom úraze

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.