Zavrieť

Porady

Rozúčtovanie stravných lístkov

Zdravím poraďákov. Viem, že o stravných lístkoch sa už popísalo veľa, ale našla som aj nejednotné názory a chcela aby som mať definitívne jasno, či postupujem správne.
Nakupujeme SL od platitela DPH v hodnote 68,- Sk - to je cena s DPH. Ide o klasický stravný lístok od poskytovateľa stravy, nie stravovacie poukážky.
Teda : cena SL s DPH je 68 Sk.
Účtujem nákup 213/321 ... 59,14 za 1 SL
DPH 343/321 ... 10,86 za 1 SL

Potom rozúčtovanie :
55% príspevok zamestnávateľa, teda 55% z ceny s DPH je 37,40 za 1 SL účtujem na 527/213
príspevok zo SF 3,25 Sk za SL 472/213
príspevok zamestnanca (59,14 - 37,40 - 3,25) je 18,49 za SL 335/213
DPH z predaja SL 3,51 za SL 335/343
Pohľadávka voči zamestnancovi je teda 22 Sk za SL a jej úhrada 211/335.
Predpokladám, že predkontácie sú asi OK, len či mám správny výpočet. Niekde počítajú 55% príspevok zamestnávateľa z ceny bez DPH... no a potom som si nie celkom istá, či správne vypočítavam príspevok zamestnanca a teda aj DPH na výstupe. Podľa mňa je príspevok zamestnávateľa 55% z ceny jedla a teda by sa mal počítať z ceny s DPH. Ak by to bolo z ceny bez DPH, vyjde mi iná výška príspevku zamestnanca a teda aj DPH na výstupe.
Všetkým, ktorí mi s tým poradia, veeeeeľmi ďakujem.
Naposledy upravil Amina : 31.05.08 at 13:34 Dôvod: preklep
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    presne tak, nie sú tu jednotné názory, opakovaním otázky znova začína kolotoč rôznych odpovedí.
    Z odpovedí si jednoducho musíš vedieť vybrať. Preštuduj sama literatúru, citované zákony. Musíš sa vedieť rozhodnúť.
    Môj názor je presne taký, ako píšeš na záver. Cena sa v tvojom prípade počíta z ceny jedla s DPH.
    DPH zaokrúhluj na desaťhaliere.

    Amina je offline (nepripojený) Amina

    Amina
    Ďakujem krásne Kejka, potešilo. V odkaze, čo priložil Aljok však vypočítavajú príspevok zamestnávateľa z ceny SL bez DPH, takže máme oponenta

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Ja osobne počítam 55% z ceny bez DPH. Môj predpoklad spočíva v tom, že pre firmu-platiteľa DPH je cena jedla bez DPH, pretože sumu DPH si nárokuje na vstupe - kvôli tomu nevidím dôvod započítavať DPH. V prípade neplatiteľa DPH je to jasná otázka.

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Amina Pozri príspevok
    Ďakujem krásne Kejka, potešilo. V odkaze, čo priložil Aljok však vypočítavajú príspevok zamestnávateľa z ceny SL bez DPH, takže máme oponenta
    Tvojím oponentom okrem nás ostatných je hlavne DR SR.
    Viď prílohu v priloženom linku:
    http://www.porada.sk/592934-post34.html

    Rozúčtovanie stravných lístkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.