Zavrieť

Porady

RZZP - SZČO a dôchodca

Dobry den,

chcel by som problemu znalych poziadat o radu v oblasti RZZP za rok 2007. Jedna sa o pripad ked po cely rok je osoba SZCO a sucasne poberateľom predčasneho dôchodku.

Aky typ treba vyplnat?§

Ppripade by som potreboval pomoct s vyplnanim daneho tlaciva.

Dakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    martinf Pozri príspevok
    Dobry den,

    chcel by som problemu znalych poziadat o radu v oblasti RZZP za rok 2007. Jedna sa o pripad ked po cely rok je osoba SZCO a sucasne poberateľom predčasneho dôchodku.

    Aky typ treba vyplnat?§

    Ppripade by som potreboval pomoct s vyplnanim daneho tlaciva.

    Dakujem za pomoc.
    málo informácii
    Pozri napr. tu http://www.porada.sk/t82437-szco-doc...zco+d%F4chodca

    majuľa je offline (nepripojený) majuľa

    majuľa
    Celý rok SZČO - v strate , počas roka 15 dní PN . Aké tlačivo RZZP 2007?Myslím si ,že B správne?
    Naposledy upravil majuľa : 01.06.08 at 13:33

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    B. PN-ku uvedieš v odd. V a súčasne znížiš v príslušnom mesiaci minimálny základ v p.42 V p. 41 uvedieš počet dní bez PN

    ------
    Veronika

    martinf je offline (nepripojený) martinf

    martinf
    Dakujem ze ste sa tak rychlo ozvali... co znamena s nizkym VZ- vymeriavacim zakladom?! Ake info by ste potrebovali?!

    dan bola odvodena 4500 a teda zaklad dane bol 23590. takze asi sa jedno o nizky zaklad dane. tlacivo X alebo B?!

    martinf je offline (nepripojený) martinf

    martinf
    Dobry p. Mihal ... mohol by som vas poprosit o skontrolovanie vyplneneho tlaciva?


    Mam este jednu dilemu. Ako to vlastne uvadzat .

    ide o to, ze dana osoba mala v minulom roku preplatok na zdravotnom poisteni a nakolko si ho neziadala vyplatit v roku 2007 neplatila poistenie od 01/07 do 12/07. ale na konci roku doplatila sumu 460 Sk. Ako toto vsetko dat do zuctovania?! preplatok bol podla vsetkeho vo vyske 3872 Sk.

    pocas roka nebol PN.

    Terezap je offline (nepripojený) Terezap

    Terezap
    p. Mihál,
    poprosím Vás o pomoc. Mám program na RZZP od SOMI Trenčín a mám dôchodcu a SZČO po celý rok súčasne s VZ 48500 a PN od 19.09.2007 do 03.10.2007. V karte osobné údaje vyplním aj že je dôchodca po celý rok aj dobu PN a v tlačive, nemám túto PN ani v oddieli V ani v VI. znížený VZ o obdobie PN. Mám to ešte niekde potvrdiť ? Moc ďakujem.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Ako SZČO - po celý rok dôchodca, poistné neplatí.

    A to preto, lebo VZ neprevyšuje sumu 59232 Sk.

    V takom prípade sa V. oddiel nevypĺňa, a VI. oddiel by mali byť samé nuly, prípadne prázdne.

    Ak to v tlačive máte inak, niekde robíte chybu.

    benefin je offline (nepripojený) benefin

    matka 9-rocneho syna :) benefin
    dobrý deň, prosím chcem sa uistiť. celý rok star. dôchodca, zamestnanec od 16.1.-31.3.2007 (príjem 84393 sk, poistné zamestnanca 3376 sk), od 11.4.-31.12. SZČO (ZD 124382 sk, zaplatené poistné 4186 sk, preddavky 3864 sk). vyplnam tlacivo S? v obdobiach kedy nebol zamestnany ani szčo je poistencom statu. vysiel mi nedoplatok 5358 sk a preddavky 1052 sk (8 mesiacov podnikania). je to spravne?

    Terezap je offline (nepripojený) Terezap

    Terezap
    Pán Mihál, presne tak ako píšete mi to program sparavil. Čiže je na rozdiel odo mňa lepší a vie čo má robiť. Som rada, že je na RZZP taký skvelý program a samozrejme aj Vy. Vrúcna vďaka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.