Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Prosím Vás o radu: zamestnanec mi oznámil, že v máji 2008 jeho syn ukončil strednú školu a od 9.6.2008 nastupuje do zamestnania. Môžem mu ešte za jún 2008 vyplatiť daňový bonus a stačí túto zmenu poznačiť do jeho vyhlásenia, alebo treba k tomu doložiť napr.kópiu prac. zmluvy...? Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac evka-janekova
    no v zákone sa píše: ... uplatňuje za každý kalendárny mesiac, na začiatku ktorého boli splnené podmienky na jeho uplatnenie.

    A ešte taká pomôcka, nárok na daňový bonus je, ak sú poberané prídavky na dieťa. Takže ak mu prišli prídavky, tak mu môžeš vyplatiť aj daňový bonus. Potom by som priložila aj kópiu pracovnej zmluvy a na budúci mesiac už nemá nárok na daňový bonus.

    Tak si to ja myslím, hádam si dobre myslím.

    Pekný deň

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    evka-janekova Pozri príspevok
    no v zákone sa píše: ... uplatňuje za každý kalendárny mesiac, na začiatku ktorého boli splnené podmienky na jeho uplatnenie.

    A ešte taká pomôcka, nárok na daňový bonus je, ak sú poberané prídavky na dieťa. Takže ak mu prišli prídavky, tak mu môžeš vyplatiť aj daňový bonus. Potom by som priložila aj kópiu pracovnej zmluvy a na budúci mesiac už nemá nárok na daňový bonus.

    Tak si to ja myslím, hádam si dobre myslím.

    Pekný deň
    Kópia prac.zmluvy syna podľa mňa nemá čo hľadať v osobnom spise otca u iného zamestnávateľa (viď. ochrana osobných údajov). Na DB je nárok, nakoľko k 1. v mesiaci boli ešte splnené podmienky. Zmenu treba vykonať vo vyhlásení, a to úplne stačí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.