Zavrieť

Porady

DPH a zahraničie

Potrebovala by som poradiť ohľadne DPH. Česká firma, ktorá je platiteľ DPH nám vystavila faktúru bez DPH za služby, ktoré boli vykonané na území SR. Podľa zákona by tam ani DPH nemala byť uvedená, ale ak chceme faktúru ďalej refakturovať a sme platci DPH, mám vypočítať aj DPH a odviesť? Poprípade ako sa to bude počítať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Cyprián je offline (nepripojený) Cyprián

    Cyprián
    Dobry den,

    prosim,viete mi poradit s nasledovnym problemom?

    Som prevadzkovatel ubytovacieho zariadenia a kedze nasa ubytovacia kapacita je 10 lozok a rocny prijem z tejto cinnosti neprevysuje 5-nasobok zivotneho minima, splname kriteria pre ubytovatelov na sukromi. Cestovna kancelaria z GB, s ktorou spolupracujeme uz rok, ma v tychto dnoch poziadala o EU VAT number, pre dalsiu spolupracu.

    Strucna charakteristika, ako CK funguje: klient si z ich databazy na internete vyberie objekt, prostrednictvom platobnej karty im zaplati 10% proviziu z konecnej sumy a zvysnych 90% zaplati klient nam po prichode v hotovosti. Cele to funguje bez faktur, mne iba pride mail o rezervacii a suma, kt. mi klient vyplati. Doteraz sme boli s touto CK velmi spokojni a zalezi nam na spolupraci aj nadalej.

    Po telefonickom rozhovore so zastupcom z CK som zistil, ze v Anglicku doslo k zmenam v zakone a oni uz nebudu moct spolupracovat s objektmi, ktore nemaju EU VAT number. Tyka sa to vsetkych ubyt. zariadeni na svete, s ktorymi spolupracuju.

    Neexistuje na takuto formu spoluprace nejaka vynimka? Tok financii medzi nami nie je ziaden a pri sucasnych prijmoch z tejto cinnosti sa mi neoplati ziadat o DICO resp. EU VAT number. Je mozny iny sposob, ako s danou CK spolupracovat aj nadalej?

    Za skoru odpoved vopred dakujem.
    človiečik Vladimír Ozimý
    Cyprián Pozri príspevok
    Dobry den,

    prosim,viete mi poradit s nasledovnym problemom?

    Som prevadzkovatel ubytovacieho zariadenia a kedze nasa ubytovacia kapacita je 10 lozok a rocny prijem z tejto cinnosti neprevysuje 5-nasobok zivotneho minima, splname kriteria pre ubytovatelov na sukromi. Cestovna kancelaria z GB, s ktorou spolupracujeme uz rok, ma v tychto dnoch poziadala o EU VAT number, pre dalsiu spolupracu.

    Strucna charakteristika, ako CK funguje: klient si z ich databazy na internete vyberie objekt, prostrednictvom platobnej karty im zaplati 10% proviziu z konecnej sumy a zvysnych 90% zaplati klient nam po prichode v hotovosti. Cele to funguje bez faktur, mne iba pride mail o rezervacii a suma, kt. mi klient vyplati. Doteraz sme boli s touto CK velmi spokojni a zalezi nam na spolupraci aj nadalej.

    Po telefonickom rozhovore so zastupcom z CK som zistil, ze v Anglicku doslo k zmenam v zakone a oni uz nebudu moct spolupracovat s objektmi, ktore nemaju EU VAT number. Tyka sa to vsetkych ubyt. zariadeni na svete, s ktorymi spolupracuju.

    Neexistuje na takuto formu spoluprace nejaka vynimka? Tok financii medzi nami nie je ziaden a pri sucasnych prijmoch z tejto cinnosti sa mi neoplati ziadat o DICO resp. EU VAT number. Je mozny iny sposob, ako s danou CK spolupracovat aj nadalej?

    Za skoru odpoved vopred dakujem.
    no my vám to nevybavíme aby vám udelili výnimku ak majú v pravidlách že spolupracujú len z takýmito firmami tak buď im vyhoviete alebo vám udelia výnimku. Iná možnosť niet....

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    luluha Pozri príspevok
    Potrebovala by som poradiť ohľadne DPH. Česká firma, ktorá je platiteľ DPH nám vystavila faktúru bez DPH za služby, ktoré boli vykonané na území SR. Podľa zákona by tam ani DPH nemala byť uvedená, ale ak chceme faktúru ďalej refakturovať a sme platci DPH, mám vypočítať aj DPH a odviesť? Poprípade ako sa to bude počítať.
    luluha Pozri príspevok
    išlo o koncertovanie v SR ale firma je z ČR
    Česká firma postupovala správne. Fa ste povinní samozdaniť.

    Pri "refakturácií" bude táto služba predmetom dane a DPH k nej uplatníte.

    Cyprián je offline (nepripojený) Cyprián

    Cyprián
    Cyprián Pozri príspevok
    Dobry den,

    prosim,viete mi poradit s nasledovnym problemom?

    Som prevadzkovatel ubytovacieho zariadenia a kedze nasa ubytovacia kapacita je 10 lozok a rocny prijem z tejto cinnosti neprevysuje 5-nasobok zivotneho minima, splname kriteria pre ubytovatelov na sukromi. Cestovna kancelaria z GB, s ktorou spolupracujeme uz rok, ma v tychto dnoch poziadala o EU VAT number, pre dalsiu spolupracu.

    Strucna charakteristika, ako CK funguje: klient si z ich databazy na internete vyberie objekt, prostrednictvom platobnej karty im zaplati 10% proviziu z konecnej sumy a zvysnych 90% zaplati klient nam po prichode v hotovosti. Cele to funguje bez faktur, mne iba pride mail o rezervacii a suma, kt. mi klient vyplati. Doteraz sme boli s touto CK velmi spokojni a zalezi nam na spolupraci aj nadalej.

    Po telefonickom rozhovore so zastupcom z CK som zistil, ze v Anglicku doslo k zmenam v zakone a oni uz nebudu moct spolupracovat s objektmi, ktore nemaju EU VAT number. Tyka sa to vsetkych ubyt. zariadeni na svete, s ktorymi spolupracuju.

    Neexistuje na takuto formu spoluprace nejaka vynimka? Tok financii medzi nami nie je ziaden a pri sucasnych prijmoch z tejto cinnosti sa mi neoplati ziadat o IC DPH resp. EU VAT number. Je mozny iny sposob, ako s danou CK spolupracovat aj nadalej?

    Za skoru odpoved vopred dakujem.
    Od mojho prispevku preslo par tyzdnov, zial, nepodarilo sa nam so spominanou CK obnovit spolupracu. Jednoznacne je potrebne, aby sme mali VAT Number. Co ma hneva je, ze sa neviem dopatrat k zakonu, ktory vysiel v UK, na zaklade ktoreho musela spominana CK ukoncit s nami spolupracu.
    Vedel by nam niekto poradit, ci by sa nam oplatilo stat sa dobrovolnym platcom DPH (vzhladom na kapacitu: 10 lozok)? Obavame sa, ze postupne budu aj ine zahranicne CK vyzadovat od nas VAT number.
    Za vase rady vopred dakujem.

    ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

    ladyrs
    Majiteľ mi predložil na preplatenie pokladničný bloček z Maďarska. Je tam nejaké náradie, ani nie je toho veľa. Lenže na bločku nie je uvedené IČ DPH dodávateľa, a bloček je bez DPH. Keďže to náradie ostane vo firme, tak sa to samozdaní, a to je všetko? Alebo musím sa nejako dopátrať toho ich IČ DPH? Ďakujem.

    Beatrice je offline (nepripojený) Beatrice

    Beatrice
    Dobrý den,
    sme platitelia DPH na Slovensku.
    Maďarská firma, ktorá je platiteľ DPH nám vystavila faktúru bez DPH za služby/prepravné za tovar/, ktoré boli vykonané na území Maďaskej republiky.
    Vlastne sme nakupovali vajcia z Francúzska, ktoré hneď putovali do liahárne v Maďarsku. Je porebné, aby som spravila samozdanenie?

    Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.