Zavrieť

Porady

SRO:sídlo a prevádzka

Chcem si založiť sro v BA, ale trvalý pobyt mám v Košiciach.

Poradili by ste mi ako by bolo lepšie, či Sídlo sro v KE a prevádzkareň v BA.
Mám ísť si vybaviť výpis z registra trestov a živnostneské oprávnenie v KE, alebo
dalo by sa všetko v BA?
D.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Halipasa je offline (nepripojený) Halipasa

    Halipasa
    Ak by chcel mat konatel sidlo firmy v BA, tak by potreboval minimalne najomnu zmluvu na urcite obdobie, aby mohol nahlasit sidlo fy v BA. Ak nemas v BA ziadnu nehnutelnost, resp. dlhodoby prenajom, tak si budes musiet vybavovat vsetko v KE.... - teda aspon to je moj nazor.

    Vypis z registra trestov Ti spravia aj v BA - to je jedno, kde si ho das spravit...

    vela stastia

    PS: pridi popisat, co a ako - co je noveho v tejto oblasti a ake trampoty boli....dakujem

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Vieš čo , zrejme musíš hneď predložiť k zápisu zmluvu o prenájme , kde bude sídliť s.r.o. . Aspoň od nás to tak vyžadovali pred 2 r. .

    Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

    Jankaaa
    Ak nemáme nahlásenú prevádzkareň a chceme tak urobiť, neviete mi povedať, aký je postup živnostenského úradu. Neprídu mi hneď na kontrolu? Obávam sa totiž, že ak nahlásim prevádzkareň, tak zistia že mi tú prevádzkareň už máme otvorenú dávno a nenahlásili sme ju na živnostenský úrad.

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    V každom prípade ju nahláste, aj keď ju už prevádzkujete. Nám sa to tiež takto prihodilo. Hlavu nám neutrhli, postih sme nemali žiadny. Je pravda, že to bolo šesť rokov späť.

    chema je offline (nepripojený) chema

    chema
    Jednoznačne by som si založila sro v Kežmarku a prevadzkáreň by som dala v Bratislave, nakoľko najhoršie a najprísnejšie daňové úrady sú v Bratislave. Za všetko dajú promtne pokutu. Najväčší výber pokút a penálov je z bratislav.kraja. Poznám veľa firiem ktoré keď môžu, tak presťahujú svoje firmy do iných miest len aby neboli v Bratislave.

    SRO:sídlo a prevádzka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.