Zavrieť

Porady

Zmena dobropis na fakturu

Potrebujem POMOC!!! Vie mi niekto poradit, kde by som nasla zákon o DPH č. 222/2004 Z.z. § 75 ods. 7, kde sa meni pojem dobropis na fakturu. Vie mi niekto poradit. Akosi sa mi to nedari najst a potrebovala by som si to overit. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    § 75 ods. 7-
    Každý doklad, ktorý mení alebo dopĺňa pôvodnú faktúru a výslovne a jednoznačne sa na ňu vzťahuje, sa považuje za faktúru. Tento doklad musí okrem povinných údajov obsahovať aj poradové číslo pôvodnej faktúry. Dokladom, ktorý mení alebo dopĺňa pôvodnú faktúru, môže byť aj súhrnná faktúra vystavená podľa odseku 1.

    Zákon je možné nájsť na www.zbierka.sk alebo tu http://www.porada.sk/showthread.php?...kon+222%2F2004

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    Viem, ze sa tam menilo viac veci, ale jedna z nasich firiem mala danovu kontrolu a kontrolori im to vytkli, ze dobropis sa uz nepouziva podla tohto zakona. Skusala som to aj na www.zbierka.sk ale neviem sa dostat k tejto novele. Chcem si to overit, ci je to skutocne tak.

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    to Petra: Dakujem, nasla som si to v odkaze, takze ak Vam dojde dan. kontrola, pozor na pojem dobropis!!!! Dakujem za pomoc

    SilviaV je offline (nepripojený) SilviaV

    SilviaV
    Stretla som sa aj s označením "doklad o oprave základu dane", hotoví o tom § 25 zákonu o DPH 222/2004.

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    Myslím, že každý to má podľa SW a aktualizácie Dnes mi prišla faktúra od firmy, s ktorou sme pred rokom riešili problém náležitosti faktúry(IČ DPH, dátum dodania atď). A ak si myslíte, že to po roku má správne, tak také veľké houbeles To isté ako pred rokom.

    Zmena dobropis na fakturu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.