Zavrieť

Porady

IC DPH

Ahojte,

neviete mi niekto poradit, kde by som nasla, resp. vyhladala IC DPH podla stareho ICO? Skusala som stranku danoveho riaditelstva, ale tam to vyhladava len podla noveho IC DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    Teraz som to neskúšala, ale predtým som zadala staré DIČ (www.drsr.sk) a ukázalo mi nové DIČ.

    Beata121 je offline (nepripojený) Beata121

    Beata121
    Cauko Zuzi, skusala som novedic, a vypisalo mi ze nema pridelene IC DPH, tal som si to chcela overit aj niekde inde. Viem ze to islo aj cez danove riaditelstvo cez stare ICO, ale teraz to tam neviem najst... Vediem ucto externe a osoba co vystavuje faktury si z toho neaku hlavu nerobi, ale ked nemaju IC DPH nemela by fakturovat najomne nehnutelnosti s DPH, a to je maly problem... Tak ja z toho mam velku hlavu...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Já som raz konzultovala prenájom nehnuteľnosti s daňovým poradcom a povedal , že ako sa rozhodnem já tak môžem fakturovať. Nevylúčil fakturáciu s DPH / povedal , že nie je to zakázané /a podľa mňa je to čistejšie a bez problémov , ale nájomca musí byť plátcom DPH .
    Naposledy upravil Zita5 : 20.04.05 at 08:14

    jasa je offline (nepripojený) jasa

    jasa
    podla stareho.. mali DIC PO podla ICo lomene pislusnym danovym uradom...a FO... mali r.c. lomene cislom danoveho uradu...

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Beata121
    Ahojte,

    neviete mi niekto poradit, kde by som nasla, resp. vyhladala IC DPH podla stareho ICO? Skusala som stranku danoveho riaditelstva, ale tam to vyhladava len podla noveho IC DPH?
    Na stránkach www.or.sk aj na stránke www.novedic.sk ti zobrazí iba platcov DPH. Možno to časom doplnia, ale zatiaľ je to tak.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.