Zavrieť

Porady

Nákup tovaru - Maďarsko

Vedel by mi niekto poradiť. Účtujem v JÚ pre platcu DPH. Nakúpil tovar v Maďarsku, a oni mu vystavili FA S 25% dph. Čo s tým? Zaúčtovať Fa s DPH alebo bez. Zaplatil celú sumu aj s DPH.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Makina je offline (nepripojený) Makina

    Makina
    Faktúru by som dala "tým maďarom" prerobiť. Mali faktúru poslať bez DPH a tá má byť samozdanená v SR. Preplatok, čiže tých 25% nech pošlú späť.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Pochybujem, že ti ju prerobia, musíš mať s nimi dobré kontakty. Mala som nákup tovaru v Poľsku pre firmu, dali mi fa s DPH v EUR, neboli ochotní na základe kartičky o IČ DPH, ktorú mal konateľ pri sebe vystaviť fa bez DPH. Úhrada samozrejme v hotovosti! Na základe uvedeného som sa pýtala na DÚ a po vysvetlení problému mi povedali, že tým som si daňovú povinnosť splnila, že DPH bola uhradená u dodávateľa. Lenže tým je to pre nás drahšie, lebo ja to musím zaplatiť a nemôžem si odpočítať. Inak tú DPH mi kázali zaúčtovať nie ako tovar, ale ako 548.
    Vlasta

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Ak je platiteľ dane tu na Slovensku a kupuje v čenskom štáte EU, tak má kupovať bez dane. Ak nechcú vydať doklad bez dane, otočiť sa a nájsť iného dodávateľa, ktorý to urobí.

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Ešte jedna vec by mohla pomôcť a to.. zaregistrovať sa ako platca v Maďarsku a v tom prípade Ti vrátia tú DPH Maďari...

    Nákup tovaru - Maďarsko

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.