Zavrieť

Porady

Pokladňa, haliere, zaokrúhľovanie

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Mám taký zaujímavý problémik: Pokladničný bločok z ERP, sú na ňom 2 položky - jedna je za 114,10 (cena s DPH), jedna je za 27,40 - t.j. spolu je to 141,50 čo sa dá vykryť existujúcimi mincami, t.j. vydať z kasy. Lenže!: do nákladov dávam len tú položku 114,10 - teda aj z kasy dám len 114,10 - a to už predsa nemôžem, bo 10 halierničky nám zrušili! čo včúľ?
Usporiadat
tibor tibor

tibor je offline (nepripojený) tibor

práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac
zaokruhľujem (548 - rozdiely zo zaokruhľovania, resp. 648 plním drobotinami) resp. dal som v čase rušenia halierov inštrukcie zamestnacom, aby mali náklady len v celých korunách (robili mi to hlavne doklady z benzínky, keď niektoré benzínky nebrali Benzinol kartu).

resp. daj sumár mesačných takýchto výdavkov u jednotlivých zamestnancov...nepomôže?

resp. keby som bol ten zamestnanec tak by som ti poradil, aby si to všetko preplatila a tých 27,40 dala do nedaňový ch nákladov.
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
akosi mi to furt nesedí tá kasa - to HZ môžem účtovať, len keď to mám na doklade - v tomto prípade nebolo žiadne HZ treba, lebo sa to schovalo do 50 hal. v rámci celého nákupu - ale ten nemá s firmou nič spoločné, lebo frimy sa týka len 114,10. Inak som sa práve rozhodla, že to vôbec nevezmem do kasy ale teoreticky sa to môže stať pri hocakom nákupe - ako to riešite? Ak mám taký 15 cm bločok so súkromným nákupom kde je 1-2 položky firemné? mne sa nechce pokaždé to oddeľovať a pýtať zvlášť bločok, niekedy aj zabudnem - potom to vždy vysvietim čo sa týka firmy ale zatiaľ sa mi akosi takýto halierový problém nevyskytol Ošetruje to dáke usmernenie, zákon či predpis?
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

A nemôžeš sa tváriť, že je to tak OK? Aj koncové stavy na BÚ k 31.12. nám banka vykázala ako celé číslo a potom 6 halierov, napr. 1200,06. A že máme odobriť konečný stav. Tiež som potom v inventúrach uvádzala toto číslo.
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
cez banku je to v pohode, tam fungujú aj jednohaliere! ale čo s kasou?! Logicky by tam podľa mňa nemal byť žiaden stav mimo 0,00 alebo 0,50! bo také z kasičky vydať nemôžem nech by som sa ako chcela snažila
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

a však v banke tiež nemôžem mať 1200,06
0 0
tibor tibor

tibor je offline (nepripojený) tibor

práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac
pyton - a prečo by si nemohol? veď banka je na bezhotovostný prevod slúžiaca inštitúcia...

len skús ten účet zrušiť - aj tam ti to potom zaokrúhlia...
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

no veď to, že potom, ale evidenčne to vedú takto

ale ja sa nepriečim, určite je na to viac správnych riešení, ako si poradiť s tým zaokrúhľovaním, to je jasné, ten môj je také zjednodušenie , nemyslím, že by v skutočnosti niekto niečo namietal
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

a v takomto prípade sa nedá pomôcť internou smernicou? že napr. za rozdiely vzniknuté práve týmto zaokrúhľovaním do napr. jednej koruny sa neprihliada, či čo?

predstavujem si to asi jednoducho, ale fakt môže byť takýchto položiek za týždeň/mesiac/rok viac...

mimochodom, u nás v potravinách zaokrúhľujú pre istotu KAŽDÚ položku, hoci správne by sa mala zaokrúhliť až suma celého nákupu...
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Ja to veru zaokrúhľujem, lebo niekedy na bločkoch tiež neuvedú zaokrúhlenie a čo by som si s tým počala. Dopíšem si k bločku sumu, ktorú som ozaj vyplatila - zaokrúhľujem v zmysle zákona a hotovo. V pokladni predsa nemožno mať iné mince ako existujú.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Inak, niekedy to stráži aj softvér, keď si to tak človek nastaví.
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
veď sa pýtam že čo s tým
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Ja to robím tiež ako Bea, na svoj VPD k bločku napíšem vždy len reálne vyplatiteľnú sumu a prípadné halierové vyrovnanie zaúčtujem do zaokrúhľovacích rozdielov (ale v PÚ na 568 resp. 668, nie na 548). Ale v podstatne je to celé aj tak jedno, veď na tých rozdieloch sa do roka málokedy nazbiera 5- 6 korún.
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
ja len aby som si náhodou kvôli tým 5 korunám nejakú pártisícovú pokutu za porušenie zákona o účtovníctve, alebo o dani z príjmu alebo o ochrane duševného zdravia národa neuhnala!!! Zaokrúhľujete ako? kedy nahor, kedy nadol?
0 0
vicky vicky

vicky je offline (nepripojený) vicky

Normalne to zaokruhlim na VPD, alebo PPD bud na cele koruny alebo na
0,50 ha. Urcite nemozes mat v pokladni zostatok napr. 30 ha.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Ja takéto bločky účtujem nasledovne, napr. kanc.potreby:

141,10 (501) MD / 141,00 (211) D
........................./ 0,10 (648) D
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Ja som kdesi čítala , že pri bločkoch z ERP sa zaokr.nasledovne od 0,01 do 0,30 sa zaokr. nadol
od 0,31-0,49 na 0,50
od 0,51 do 0,80 na 0,50
od 0,81-0,99 na 1,00
0 0
vicky vicky

vicky je offline (nepripojený) vicky

účtovník 007
Ja som kdesi čítala , že pri bločkoch z ERP sa zaokr.nasledovne od 0,01 do 0,30 sa zaokr. nadol
od 0,31-0,49 na 0,50
od 0,51 do 0,80 na 0,50
od 0,81-0,99 na 1,00
Tak to zaokruhlujem aj ja.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Inak takéto zaokrúhľovanie upravuje zákon o cenách č. 18/1996, ktorý bol práve kvôli tomu novelizovaný zák. č. 520/2003 a v §3 ods. 4 je

"Cena, ktorá sa platí v hotovosti a ktorú nemožno bez zvyšku rozčleniť na nominálnu hodnotu platných bankoviek a mincí, sa zaokrúhľuje tak, aby túto cenu bolo možné zaplatiť platnými bankovkami a mincami; celkový zvyšok nezaokrúhlenej ceny, ktorý je nižší ako polovica nominálnej hodnoty najnižšej platnej mince, sa zaokrúhľuje nadol a celkový zvyšok platby, ktorý sa rovná polovici alebo je vyšší ako polovica nominálnej hodnoty najnižšej platnej mince, sa zaokrúhľuje nahor. Ak je platená cena súčtom cien za viac kusov tohto istého tovaru alebo viac kusov rôznych tovarov, zaokrúhľuje sa takto až celková suma platenej ceny. "
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Ahojte v pokladni mám stav 13230,9 ako začiatočný stav k 01.01.2006 môžem tento stav nakoľko sa nezhoduje so skutočnosťou upraviť cez interný doklad?
0 0
alikam alikam

alikam je offline (nepripojený) alikam

Súhlasím s tým, čo napísala Bea, tiež to zaokrúhľujem s tým, že pri nahadzovaní do účtovníctva, ak je tam DPH-čka, ktorá je vyčíslená na položke o ktorej účtujem, tú dám podľa bloku a základ dane si prispôsobím. Tak nám to poradil daňovák.
0 0
Načítať ďalšie