Zavrieť

Porady

Nespotrebované poistné

Prosím o radu, kde zaúčtovať nespotrebované poistné za povinné poistenie vozidla? 26.12.2004 sme ukončili povinné poistenie z dôvodu nezaplatenia poistného. A teraz nám prišlo vyjadrenie, že poistná zmluva je zrušená a vracajú nám nespotrebované poistné. Ako to účtovať? Niekam do výnosov?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    jasné - do výnosov na 688 to dávam ja...

    ak by si mala byť ale puntičkárka - mala by si časovo rozpúšťať mesačne poistné a za december dať do kasy len poistné za tie dni...a na vrátenú čiastku myť pohľadávku voči poisťovni. pripísaním na účet by sa podľadávka vyrovnala...

    ale to sa má vraj robiť len pri väčšom množstve, resp. tam, kde sú to vyššie položky

    Zuza je offline (nepripojený) Zuza

    Zuza
    Ďakujem krásne, ale ide o 1200 skk, tak nechcem byť puntičkárka

    Budem lenivá a len to hodím na 688. Ešte raz vďaka

    ešte ma napadla jedna vec, bude to zrejme ovplyvňujúce daň však??

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Zuza
    Ďakujem krásne, ale ide o 1200 skk, tak nechcem byť puntičkárka

    Budem lenivá a len to hodím na 688. Ešte raz vďaka

    ešte ma napadla jedna vec, bude to zrejme ovplyvňujúce daň však??
    Keď si mala výdaj ovplyvňujúci daň, tak určite aj príjem!

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Chcela by som upozorniť na Opatrenie MF SR č.10069/2004 platného od 1.1.2005 k postupom účtovania. Neviem aká veľká spoločnosť ste, ale na účet 688 sa účtujú opravy minulých účt.období ak ide o významné položky. Podľa tohto usmernenia v postupoch účtovania v § 5 ods. 1 sa píše: opravy nevýznamných nákladov a výnosov minulých účtovných období sa účtujú ako účtovné prípady bežného účt. obdobia na príslušných účtoch nákladov alebo výnosov z hosp. činnosti účt. jednotky. Môj názor: nevýznamná položka -648.
    Zbytočne budeš počítať daň z mimoriadnej činnosti.

    Nespotrebované poistné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.