Zavrieť

Porady

Doklad ????

Podnikateľovi SZČO platcovi DPH JU skončil v auguste 2004 leasing na osobný automobil. Tohto roku v 2/2005 sa vybral do nejakého bazáru leasingové auto tam nechal a doviedol si iné za ktoré niečo aj doplatil, lenže to si už zobral ako súkromná osoba nie ako firma. Mala by som mať o tom nejaký doklad ??? Príjmový alebo niečo podobné??

Vopred každému ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ak predal firemné auto po ukončení lízingu , tak vyplatená suma za predaj auta sa účtuje do príjmu OVZD - príjmy iné , na základe kúpnopredajnej zmluvy a k tej musí priložiť aj PPD . Ak dopaltil za súkromné auto to neúčtuješ .

    miriza je offline (nepripojený) miriza

    miriza
    Dá sa to keď to len tak vymenil ???? Vraví mi že k tomu nemá nič len nejakú zmluvu o kúpe toho nového auta.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Miriza pozri , já som v minulom roku v októbri ukončila lízing. V decembri toho istého roku som išla do predajne , tam ohodnotili auto koľko zaň vyplatia a brali sme hneď nové . Spísali sme KPZ na hodnotu k zmluve vypísali VP doklad , že mi tú sumu vyplatili já som im dala príjmový . To vstupuje do ZD , pretože to bolo firemné auto . Kúpili sme nové za tiež určitú sumu na lízing a k akontácii /tu mi zarátali sumu z predaného auta /sme niečo priplatili na to nám dali tiež doklad a splácame nový lízing. Niet o čom hovoriť, on dobre vie , že doklady musí mať , a príjem z predaja auta za musí účtovať .Nedaj sa točiť .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pokiaľ je to osobné auto tak neovplyvní , to predávaš bez DPH, ale ovplyvní Ti ZD - príjem , ktorý vstupuje do zdanenia .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.