Zavrieť

Porady

Pomoc - Ukoncenie leasingu

Ahojte, potrebovala by som radu od vas, pretoze ja som v tom neni moc zbehla...Jedna sa o to, ze nam prisla faktura od leasingovej spolocnosti na odkupenie stroja za cenu 20 000,- Zauctujem to na 042/321. Dalej budem postupovat takto:

1. Leasingova cena stroja je 6950 500,- a tuto cenu zaevidujem do majetku - programu (kvoli evidencii) opravky dam o 20 000,- menej, cize 6950 480,- a zostatkova cena bude 20 000,- a tuto ZC budem odpisovat podla odpisoveho planu. Alebo po 2. nahodim do programu VC 6950 500,- a opravky rovne 6950 500,- a tym padom zostatkova cena bude 0,- a stroj bude plne odpisany...Poradite mi prosim, ktora moznost je spravna??? Mozem tych 20 000,- odpisovat? Diky
Naposledy upravil shelter : 21.04.05 at 09:27
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    Ja by som to hodila hneď na účet 501. Samozrejme podľa toho ako máte vypracovanú internú smernicu pre zaradenie majetku.

    adato je offline (nepripojený) adato

    adato
    Podľa daňového zákona je hmotný majetok u nájomcu po skončení finančného prenájmu a prechode vlastníckych práv na nájomcu za kúpnu cenu, ktorá nepresahuje 30 000 SK vylúčený z odpisovania, teda sa zahrnie jednorázovo do výdavkov.

    shelter je offline (nepripojený) shelter

    shelter
    Ale ked dam vozidlo na 501, tak ho potom nebudem mat v evidencii hmotneho majetku...Ako ho dostanem do evidencie? Pri drobnom majetku nemam problem, ale pri dlhodobom fakt neviem... Poradite mi prosim viac? Ja sa este v tom tak moc nevyznam a najhorsie, ze mam kolegyne, ktore mi vzdy "ochotne" poradia

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ale veď keď si rozčleníš účet 501 a na jednu analytiku budeš účtovať len drobný hmotný majetok, máš ho v evidencii.

    shelter je offline (nepripojený) shelter

    shelter
    Ja mam tak drobny majetok na analytike 501. Ale problem je v tom, ze uctovnicka mi odkupenie majetku po ukonceni leasingu za odpredajnu cenu da na 042/321. Tak preto mi to neslo akosi dokopy. Cize vlastne chyba je tam, ze ona by to mala dat na 501/321 a nie 042/321. Chapem dobre? Vlastne to mam zle zauctovane teraz do HIM a mala by som to dat odtial prec a dat do DIM...Je tak?

    mbulkova je offline (nepripojený) mbulkova

    mbulkova
    No podla mna sa zauctuje 022/082, stroj je v majetku a cely odpisany,cize je dodrzany aj zakon

    jamajka je offline (nepripojený) jamajka

    jamajka
    Obidve možnosti sú správne. Dokonca v jednej firme mám dve autá a každé je inak zaradené. Jedno je v Him-ke, jedno v DIM-ke (príma pocit zaraďovať Mercedes do drobného majetku, nie?)

    Pomoc - Ukoncenie leasingu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.