Zavrieť

Porady

nájomné

V roku 2004 nám zabudli doručiť faktúru za nájomné za október, doručili nám ju až teraz. Môžem ju zaúčtovať ako náklad v roku 2005? prosím poraťe

Porada je super
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Já by som to dala do roku 2005 . Neviem v akom účte účtuješ či JÚ alebo PÚ . V jednoduchom to problém nie je ,lebo tam máš nárok si to dať do výdavkov vtedy , kedy to bolo v skutočnosti zaplatené / akurát Ti to trošku naruší záväzky z roku 2004/v podvojnom neviem , ale v každom prípade by som si to dala potvrdiť písomne , kedy prišla fa - dôvod strata fa, neskorá fakturácia alebo podobne .

    Asi toľko môj názor , ale počkaj ešte na ďaľšie .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Takže do výdavkov . Si aj plátca DPH ?

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Ja by som to zaúčtovala v JU ako výdavok OVZD - prevádzková réžia.
    Ale ak je faktúra vystavená aj v minulom roku, a doručená bola napr. v apríli už by som ju neúčtovala ako DF (došlú faktúru) ale len výdavok by som zaúčtovala v PD podľa toho či ste platbu realizovali v hotovosti alebo cez bankový účet a faktúru priložila k tomu ako daňový doklad, ktorým preukážem predmet platby. Takto by som to urobila preto, lebo záväzok mal figurovať už v minulom roku v otvorenom salde a teda aj vo výkaze o majetku a výdavkoch. Preto by som volila takýto postup.
    Ale ak je dátum vystavenia došlej fa v tomto roku tak zaúčtuj aj DF a výdavok zaúčtuj do PR ako úhrada DF číslo XY. môžE BYť ?

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Zita5
    Takže do výdavkov . Si aj plátca DPH ?
    Zitka tuším pozeráme rovanké príspevky

    Ala je offline (nepripojený) Ala

    Ala
    Do nákladov roku 2005 nájomne za rok 2004 ako daňový náklad nemôže ísť. Keďže predpokladám, že fa mi chodili pravidelne, tak mala som prísť na to, že jeden mesiac mi chýba a urgovať. Teraz už le podať dodatočné DP, ak to chcem mať v nákladov, alebo zaplatiť a dať to ako nedaňový náklad.

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Duda258
    Áno, ale prenajímateľ nie je
    No však ty figuruješ len v odberateľskom vzťahu voči dodávateľovi. Zaúčtovala by som tak ako som písala vo vrchnom príspevku.

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Ala
    Do nákladov roku 2005 nájomne za rok 2004 ako daňový náklad nemôže ísť. Keďže predpokladám, že fa mi chodili pravidelne, tak mala som prísť na to, že jeden mesiac mi chýba a urgovať. Teraz už le podať dodatočné DP, ak to chcem mať v nákladov, alebo zaplatiť a dať to ako nedaňový náklad.
    Nesúhlasím s tebou. V JU máš náklad kedy zaplatíš výdavok. Ak platbu zrealizovali v novom roku je to pre nich náklad tohto roka.

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Duda258
    V roku 2004 nám zabudli doručiť faktúru za nájomné za október, doručili nám ju až teraz. Môžem ju zaúčtovať ako náklad v roku 2005? prosím poraťe

    Porada je super
    No stále nevieme aký dátum vystavenia máš na faktúrke.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ala
    Do nákladov roku 2005 nájomne za rok 2004 ako daňový náklad nemôže ísť. Keďže predpokladám, že fa mi chodili pravidelne, tak mala som prísť na to, že jeden mesiac mi chýba a urgovať. Teraz už le podať dodatočné DP, ak to chcem mať v nákladov, alebo zaplatiť a dať to ako nedaňový náklad.
    A prečo nemôže ísť , pokiaľ sa jedná o JÚ tak môže . Je dáka novotka , čo by som nepostrehla . To potom , ak prechádzam z minulého roku so záväzkami , tak mám smolu nemôže to ísť do výdavkov ? To nemôže byť pravda , asi sa mýliš .

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Zita5
    A prečo nemôže ísť , pokiaľ sa jedná o JÚ tak môže . Je dáka novotka , čo by som nepostrehla . To potom , ak prechádzam z minulého roku so záväzkami , tak mám smolu nemôže to ísť do výdavkov ? To nemôže byť pravda , asi sa mýliš .
    zitka súhlasím je to podľa mňa nesprávny názor na vec.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ide Ti to do výdavkov roku 2005 pokiaľ je to v tomto roku uhradené .To na 100 % .

    Duda258 je offline (nepripojený) Duda258

    Duda258
    Zita5
    Ide Ti to do výdavkov roku 2005 pokiaľ je to v tomto roku uhradené .To na 100 % .
    Ďakujem. Tiež som si to myslela len kolega ma zneistil.

    Ala je offline (nepripojený) Ala

    Ala
    dara
    Nesúhlasím s tebou. V JU máš náklad kedy zaplatíš výdavok. Ak platbu zrealizovali v novom roku je to pre nich náklad tohto roka.
    Týka sa to PU, kým som písala odpoveď nebolo jasne, o aké učtovníctvo ide
    a prepoklada som, že to bude PU.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Já som tušila , že to bude nedorozumenie .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.