Zavrieť

Porady

DPH..?

veselá, priateľská..
Ahojte, takto večer. Otázka: viem, že to bude znieť blbo, ale som popletená:
1. keď vystavím FA /môj príjem/, napr. 20.03.2005 s platnosťou ihneď, a do dnešného dňa mi ju nezaplatili čo s DPH???, musím ju ,,odviesť,,??
Usporiadat
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Ano odvedies ju a to do 25.4.2005. Ani keby ti ju nikdy nezaplatili, aj tak. A splatnost ihned sa nepatri, daj tam nejaky normalny datum, napr. 21.3.2005, alebo 14 alebo 30 dni.
0 0
Janette Janette

Janette je offline (nepripojený) Janette

veselá, priateľská..
Ďakujem. Nepíšem ihneď-píšem samozrejme dátum. Ale vieš čo ma poplietlo?
Že pri FA, ktorá je zaplatená na viacej krát sa má DPH ,,odvádzať,, postupne, ako sa platí???.... tak potom ako to je?? Potom by sa mala DPH aj pri takejto platbe na viacej krát zaplatiť na začiatku celá DPH!!! áno?? prosím odpoveď.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Žanet, to, či Ti faktúru zaplatia naraz, na 5x alebo nikdy, vôbec nemá vplyv na Tvoju daňovú povinnost. Ty musíš odviesť DPH za príslušné zdaňovacie obdobie zo všetkých faktúr, ktoré si v tom zdaňovacom období vystavila. Je to jedno, ako a kedy Ti ich splácajú.
0 0
Janette Janette

Janette je offline (nepripojený) Janette

veselá, priateľská..
Minule som tu mala otázku na zálohové platby. Odpovedali mi, že z každej platby mám postupne odvádzať DPH aj to tak robím. Ale teraz vlastne čítam, že v podstate mám odviesť DPH /ak sa to nestihne zaplatiť v kvartáli/ pekne celú. Áno? Ď.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Nie platby na viackrat, ale opakovane a ciastkove platby sa zdanuju inak. Mozno i stavbari ciastkovo odovzdavajuci stavbu to riesia postupne.
Ale teba sa to vobec netyka, teba sa tyka, co napisal Andrej. Este inak by to bolo, keby si im vystavila zalohovu fakturu, tu keby ti uhradili, a ty si az potom dodala sluzbu ci tovar, tak az potom vystavis fakturu s ktorou je pre nich spojeny narok na odpocet a pre teba povinnost odviest. Ak mas neplaticov, ries to cez zalohove faktury, az ich zaplatia, potom dodaj, fakturuj a odvadzaj.
0 0
Janette Janette

Janette je offline (nepripojený) Janette

veselá, priateľská..
Vevey a Andrej. Ani si neviete predstaviť ako ste mi pomohli. Mám práveže aj klieta, ktorému robím aj zálohové FA. Bola som v tom priznám sa, troška zapletená. Jedni hovoria inak, druhí zas inak. Ale teraz som normálne dostala priamu a rýchlu odpoveď, čo som presne potrebovala už dávnejšie. Takže celý problém mám zapečatený v ďaka Vám. Pokojnú dobrú nôcku. Ahojte ste super.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Mňa v tejto súvislosti napadlo, na vystavené zálohové faktúry dávam niekedy aj DPH alebo nikdy?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

pyton
Mňa v tejto súvislosti napadlo, na vystavené zálohové faktúry dávam niekedy aj DPH alebo nikdy?
Na zálohovú fa dph nedávaš, až keď ti zaplatia, tak do 15 dní musíš k tejto zálohovej fa urobiť ostrú fa aj s DPH. Cena na zálohovej fa je cena vrátane dph.
0 0
Beata121 Beata121

Beata121 je offline (nepripojený) Beata121

Ahoj Pyton, podla mna na zalohovú faktúru DPH neuvadzaš, ale si povinný do 15 dní po uhrade vystavit fakturu daňový doklad, na ktorej DPH uvedies.
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

Na zálohovú fa nemusíte v sume vyčísliť DPH ale musí tam byť zrejmé, že to je suma s DPH. Po úhrade tejto zál. fa vystavíte ostrú fa, kde vyčíslite DPH a k úhrade bude 0,-Sk.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Olgica
Na zálohovú fa nemusíte v sume vyčísliť DPH ale musí tam byť zrejmé, že to je suma s DPH. Po úhrade tejto zál. fa vystavíte ostrú fa, kde vyčíslite DPH a k úhrade bude 0,-Sk.
Nie že nemusíte, ale nemôžete .... a ako myslíš to, že musí tam byť zrejmé, že je to suma s DPH?
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

Ak vystavuje ZF na celu sumu, tak v nej cistka DPH musi byt zapocitana, len nesmie byt na ZF uvedene: DPH 190,-. Teda toto je napr. pre zaklad 1000,- Celkova fakturovana suma: 1190,-. Ak potom na Fa sa to rozpise.
Mam ale iny problem: ako sa vystavenie ZF predkontuje?
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

mv66
Ak vystavuje ZF na celu sumu, tak v nej cistka DPH musi byt zapocitana, len nesmie byt na ZF uvedene: DPH 190,-. Teda toto je napr. pre zaklad 1000,- Celkova fakturovana suma: 1190,-. Ak potom na Fa sa to rozpise.
Mam ale iny problem: ako sa vystavenie ZF predkontuje?
Zálohové faktúry sa neúčtujú!
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

súhlasím s Dadou, neúčtovať zálohové faktúry
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

Paci sa mi to, ale kde na to mate oporu? Nie je to uctovny alebo danovy doklad? Ani prijatu zalohovu fakturu ani vystavenu?
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

mv66
Paci sa mi to, ale kde na to mate oporu? Nie je to uctovny alebo danovy doklad? Ani prijatu zalohovu fakturu ani vystavenu?
Neúčtuješ ani prijatú ani vystavenú zálohovú faktúru! Účtuješ len prijatú alebo poskytnutú zálohu!
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

skús popozerať aj staršie príspevky, je ich tu veľa napr.:

http://www.porada.sk/showthread.php?...v%E1+fakt%FAra
0 0
Beata121 Beata121

Beata121 je offline (nepripojený) Beata121

Dada
Neúčtuješ ani prijatú ani vystavenú zálohovú faktúru! Účtuješ len prijatú alebo poskytnutú zálohu!
Suhlasim s Dadou, zalohové faktúry sa neúčtujú.
Na zaklade zalohovej faktury sa uhradza, po uhrade vznika povinnost vystavit fakturu danovy doklad aj s DPH, ked je to v jednom mesiaci je to ok, ak nie potom sa musi zauctovat DPH z platby/uhrady interným dokladom... Inac pekna blbost, to musel vymyslet vazny inteligent...
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Sú programy, ktoré nedovolia "neúčtovať", tak v takomto prípade to riešim tak, že danú zálohovú faktúru účtujem na rovnaké strany (napr. 311/311, 321/321). Ale sú programy, ktoré dovolia "neúčtovať" zálohové faktúry. Záleží aký využívaš.
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

Dakujem za rady. Skusim ten link.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať