Zavrieť

Porady

Predaj tovaru v EÚ a mimo EÚ - DPH

Keď som si preštudovala Zákon o DPH tak som zmätená z § 49 odst.3 .

Strojné zariadenie zakúpené v nemecku - od plátcu DPH . Jeho dovoz som v auguste 2004 samozdanila a prijala na sklad ako tovar. Na uvedenom zariadení bola vykonaná generálna oprava a na túto boli zakúpené u nás v SR rôzne náhr.dielce , na ktoré som uplatnila odpočítanie dane . V mesiaci máj uvedené zariadenie sa predá a prevedie sa aj následná montáž do Bulharska .

Mohla som uplatniť odpočítanie dane zakúpených náhrad.dielcov u nás v SR na toto zariadenie , keď ho predávame do štátu mimo EÚ ?

A ako by to bolo , keby sa zariadenie predávalo v rámci EÚ ?

Prosím ak má niekto skúsenosť bola by som povďačná ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    Podľa môjho názoru máte nárok na odpočet DPH z nakúpených dielov, či už ho dodáte do krajiny EÚ alebo tretieho štátu.
    § 49 ods.3 sa Vášho prípadu netýka - týka sa len dodávok oslobodených podľa § 28 až 41.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Díky ,já som aj uplatňovala odpočet , ale kolega ma tak doplietol , že už som ani já nevedela čia som . Okrem iného dnes je aj tak blbý špatný deň .

    Predaj tovaru v EÚ a mimo EÚ - DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.