Zavrieť

Porady

ako vyplniť tlačivo na MD?

Dobrý deň všetkým,
žiaľ na mňa padla nepríjemná povinnosť vyplniť pre kolegyňu, ktorá odchádza na materskú dovolenku tlačivo, ktoré potrebuje pre sociálnu poisťovňu. Stojím kvázi na strane zamestnávateľa, ale personalista nie som. Nikdy som nič také nerobila, ale žiaľ to padlo na mňa a potrebujem s tým poradiť, lebo tam nechcem napísať niečo zle.
Vedel by mi niekto poradiť, či existuje taká stánka, resp. fórum?
Resp. vie mi niekto poradiť ako správne vypísať tlačivo Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku..

rodné číslo, meno, dátum vytvorenia PP som vypísala, ale ďalej si nie som istá..

Ďakujem za každú pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dkleinova je offline (nepripojený) dkleinova

    dkleinova
    Čo sa týka tých vymeriavacích základov, ktoré treba vypísať do toho tlačiva, je to vymeriavací základ, skutočný vymeriavací základ, alebo vymeriavací základ za organizáciu??

    a keď odchádza na MD tento rok v októbri, treba tam dať tie VZ za minulý rok od januára do decembra, však?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    dkleinova Pozri príspevok
    Čo sa týka tých vymeriavacích základov, ktoré treba vypísať do toho tlačiva, je to vymeriavací základ, skutočný vymeriavací základ, alebo vymeriavací základ za organizáciu??

    a keď odchádza na MD tento rok v októbri, treba tam dať tie VZ za minulý rok od januára do decembra, však?
    Vymeriávacie základy sú väčšinou hrubé mzdy, z ktorých sa počíta odvod. A rozhodujúcim obdobím je predchádzajúci kalendárny rok (2007).

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    jej vymeriavací základ za rok 2007 od januára do decembra .

    Do vymeriavacieho základu sa nepočíta:

    -odstupné
    -cestovné náhrady
    -odmeny pri pracovných a životných jubileách

    dkleinova je offline (nepripojený) dkleinova

    dkleinova
    čo sa týka tých VZ, čo sa vypisujú do tlačiva, nejaké som našla, ale neviem, či sa tam dáva: Vym. základ, alebo Skutočný vym. základ, alebo Vym. základ (org.). Môžete mi s tým poradiť?

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    keď za január 2007 má napr. hrubú mzdu- vymeriavací základ 15000,- a keď nemá v tom ani cestovné, prípl. za pohotovosť, alebo jubilejné tak napíš celú hrubú mzdu do kolonky január2007

    dkleinova je offline (nepripojený) dkleinova

    dkleinova
    ďakujem, už som sa zorientovala v tých VZ..

    ale mám ešte dotaz k bodu 2. Zamestnanec naposledy pracoval dňa...tam mám vypísať posledný pracovný deň pred nástupom na MD?

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    tam napíšeš posledný deň pred nástupom, keď nastúpi napr. 6 ého tak napíšeš čo mala 5 ého



    p.s. ďakujem za bodík

    dkleinova je offline (nepripojený) dkleinova

    dkleinova
    Barbara Pozri príspevok
    tam napíšeš posledný deň pred nástupom, keď nastúpi napr. 6 ého tak napíšeš čo mala 5 ého
    ďakujem moc krasne

    ako vyplniť tlačivo na MD?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.