Zavrieť

Porady

príjem z kapitálového majetku

Využila som ustanovenia § 43 ods.7 zákona o dani z príjmu a maloletému synovi, ktorý má založené stavebné sporenie som podala daňové priznanie.
Keďže ako každý daňovník má nárok na nezdaniteľnú časť, žiadala som o vrátenie strhnutej dane z vyplateného úroku.
No a prišlo mi avízo z DÚ, že máme doniesť potvrdenie o príjme a potvrdenie o návšteve školy, inak sa na podanie bude hľadieť, ako keby nebolo podané.
No a to ma dosť rozladilo. Vôbec neviem, akú to má oporu v zákone.
A ešte k tomu potvrdeniu. Potvrdenie banky nevydávajú. Mám len výpis z účtu. A nevidím dôvod na to, aby som im ho tam nechávala.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Dosť netypická situácia, .: -

    potvrdenie o príjme.: kedže banka nedá, je potrebné písomné vyhlásenie o tom, že príjem bol takýto a doložiť napr, bankové výpisy,

    Potvrdenie o návšteve školy : školy bežne takéto potvrdenie dajú.

    Správca dane môže skúmať všetky okolnosti príjmu a k tomu patria aj tieto potvrdenia.
    Som zvedavý, aký bude výsledok, zaujíma ma to.

    ebeš je offline (nepripojený) ebeš

    ebeš
    Áno, súhlasím,správca dane môže skúmať a kontrolovať, ale myslím si , že je mimo rámec zákona vyjadrenie, že keď to do 8 dní nepredložím, tak obrazne povedané daňové priznanie hodia do koša.
    A taktiež im rada dám na skontolovanie výpis z účtu, ale tiež nevidím dôvod, prečo by som im ho tam mala nechať ako prílohu k daňovému priznaniu.

    ebeš je offline (nepripojený) ebeš

    ebeš
    Pre anto:
    Iniciatívu na predloženie horeuvedených dokladov vynaložila správkyňa dane, ktorej v daňovom priznaní chýbali nejaké " potvrdenia".
    Potvrdenie o návšteve školy som jej dala bez problémov.
    Kópiu výpisu z účtu som jej tam odmietla nechať ( sú na ňom osobné údaje ) - na čo mi argumentovala, ze však ona ich nezneužije . V tejto súvislosti sa mi zdajú smiešne obavy poradákov ohľadne Zákona o ochrane osobných údajov.
    Takže som odtrhla prvú polovicu výpisu a nechala som jej tam len tabuľku s číslami.
    Že jej to stačí.
    Nech žije papier!
    A úradnici .

    príjem z kapitálového majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.