Zavrieť

Porady

Pohyblivý pracovný čas

Chcela by som sa poradiť, keď mám pohyblivý pracovný čas, tak môžem mať zmluvu na 40,5 hod týždenne? tj. denne musím by ť v práci 8,5 hod, z toho 0,5 hod. prestávky (keď ma pustia vôbec)? Nemala by som mať zmluvu na 37,5 hod. týždenne (čistý prac. čas bez pr.)? Prosím, poradte mi, lebo každý hovorí inak a ja už naozaj neviem........
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jery je offline (nepripojený) jery

    jery
    Neviem, či dobre rozumiem otázke, ale ak máš pracovný čas 8,5 hod. denne, z toho 0,5 hod. prestávku (čiže čistý čas 8 hod.), za týždeň (5 pracovných dní) to robí 5 x 8 = 40 hodín.
    Niečo som nepochopil?
    sorry, chcela som písať 42,5 hod. Ale do pracovnej zmluvy sa píše čistý pracovný čas, nie? a nemala by som mať na 37,5? inak moja šéfka pohyblivý pracovný čas chápe, že musím toľko robiť, koľko chce ona....... :-(

    jery je offline (nepripojený) jery

    jery
    Mam pocit, ze zaciname mat s tymi cislami trosku chaos...
    Zhrniem to, ak sa mylim, oprav ma:

    Mas pracovny cas 8,5 hod / denne, t. j. tyzdenne: 5 x 8,5 = 42,5 hod

    Prestavku v praci 0,5 h / denne, t. j. tyzdenne: 5 x 0,5 = 2,5 hod.

    Cisty pracovny cas: 42,5 - 2,5 = 40 hod.

    V pracovnej zmluve mas uvedeny tyzdenny pracovny cas: 42,5 hod.

    Podla § 85 zakonnika prace je pracovny cas zamestnanca najviac 40 hodin tyzdenne. Do uvedeneho rozsahu nie su zapocitane prestavky v praci, ktore sa do ustanoveneho tyzdenneho pracovneho casu nezahrnaju. Ich rozsah je najmenej 30 min. za jednu pracovnu zmenu, t. j. v 5-dnovom tyzdni to je najmenej 2,5 hod.

    Cize v pracovnej zmluve by si mala mat uvedeny ako tyzdenny pracovny cas 40 hod. (prestavka v praci sa nezahrna do tyzdenneho pracovneho casu), pripadne by si mala mat aspon uvedene, ze z celkoveho casu 42,5 hod. predstavuju 2,5 hod. prestavky v praci.

    Pohyblivý pracovný čas

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.