Zavrieť

Porady

mesačná uzávierka

ahojte, poradte mi prosím, urobila som mesačnú uzávierku, VZaS a súvahu, ale:
súvaha je vybilancovaná, ale má inú vypočítanú výšku VH ako VZaS. Ako je to možné? Všetko som skontrolovala 2-krát podľa hlavnej knihy a zdá sa mi že som na nič nezabudla. Už mám z toho riadne nervy. Kde som mohla urobiť chybu?
dakujem
Usporiadat
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Hospodársky výsledok už máš preúčtovaný ?
0 0
michelle michelle

michelle je offline (nepripojený) michelle

myslíš z minulého roka? ten tam mám aj HV z minulých rokov, ja už neviem kde môže byť chyba. Už som myslela, že som sa pomýlila v účtovaní, v N alebo V to je a v majetku zase nie, no ja už naozaj neviem.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

michelle
ahojte, poradte mi prosím, urobila som mesačnú uzávierku, VZaS a súvahu, ale:
súvaha je vybilancovaná, ale má inú vypočítanú výšku VH ako VZaS. Ako je to možné? Všetko som skontrolovala 2-krát podľa hlavnej knihy a zdá sa mi že som na nič nezabudla. Už mám z toho riadne nervy. Kde som mohla urobiť chybu?
dakujem
sedia ti v hlavnej knihe obraty (v zmysle: MD-D=nula) za bežný mesiac?
sedeli ti za minulý? nemáš tam v nich nejaký rozdiel?
máš vyčíslenú chybu? nič ti tá suma "nepovie"? (porovnaj, prezri aj zostatky účtov)
skúsila si ju deliť dvoma? ani tak sa ti taká suma v bežnom mesiaci neobjavuje?
nie je tá vyčíslená chyba deliteľná deviatimi?
Naposledy upravil ayya : 30.04.05 at 14:26
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

ešte mi napadlo: nerobila si náhodou tento mesiac nejakú novú analytiku?
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Michelle, no kde si, kočenka? ja naozaj strašne rada "naháňam" rozdiely po výkazoch...daj vedieť, ako si dopadla, ok?
0 0
michelle michelle

michelle je offline (nepripojený) michelle

jeežiš ayya, by si neverila, akú hlupu chybu som urobila.... !!! sorry, že som tu nebola, ale musela som si dať pauzu, lebo tie čisla som už vedela naspamäť. Takže : účet 481 - odložená daň. pohľad., záväzok. - tam bol problém. podľa analytiky som dala pohľadávku do Aktív a potom som spočítala záväzok + celková suma účtu a dala to do Pasív - to bol ten nešťasný rozdiel. Ach bože - a koľko som to hľadala!

Vďaka ľudia za rady.
0 0
michelle michelle

michelle je offline (nepripojený) michelle

ayya, pls., nevieš mi poradiť v nasledovnom:

- vo firme máme dcéru 50 %
- majitelia (2) prepustili všetkých zamestnancov a zopár prešlo do pôvodnej (mater), kde sú riadnymi kmeňovými zam.
- v dcére v podstate zostanú iba 2 konatelia a budú prenajímať priestory materi, čo budú v podstate jediné tržby
- doteraz to bolo tak, že účtovníctvo som robila na čiastočný prac. úväzok v dcére
- ale teraz nebudú mať žiadnych zam. a ja nemám živnosť, môžem si urobiť neakú dohodu o vykonaní práce? na koľko hodín ročne? ako to potom budem mať s odvodmi a dani z príjmu?

vďaka
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Michelle, ja by som to neradila robiť cez dohodu o vykonaní práce, lebo je to opakovaná činnosť! Radšej by som to riešila skráteným pracovným úväzkom, napr.2 hod. týždenne, to musíš ty vedieť, podľa rozsahu prác! No a odvody a daň - tak ako v normálnej prac.zmluve, len podľa výšky odmeny.
0 0
michelle michelle

michelle je offline (nepripojený) michelle

ok, ondrejvla, tak som si to aj ja predstavovala, ale kedže konatelia tam už nechcú nikoho zamestnať ! A riešiť to cez odmeny "materskej spol." je pre mňa dosť neisté, kedže tie sa môžu, ale skôr nevyplácajú.
0 0
michelle michelle

michelle je offline (nepripojený) michelle

ale niečo sa mi zdá, že dohoda o vyk. práce do 300 hod. ročne je možná, alebo sa pletiem? opakovaná činn. do toho nepatrí? hm.. neviem,kde by som to zistila?
0 0
laur12 laur12

laur12 je offline (nepripojený) laur12

Ano, je mozna ak neprekrocis 300 hodin rocne, odvedu za teba 0,8% na soc.poist. a zrazia ti 19% preddavok na dan. Ale musia sa prihlasit do SP aj DU ako platitelia dane zo zav.cinnosti a odovzdavat prehlady a hlasenia.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
a čo keby si to riešila tak, že mater vystaví faktúru za vedenie účta dcére? aj tak sa to robí...
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
michelle
ok, ondrejvla, tak som si to aj ja predstavovala, ale kedže konatelia tam už nechcú nikoho zamestnať ! A riešiť to cez odmeny "materskej spol." je pre mňa dosť neisté, kedže tie sa môžu, ale skôr nevyplácajú.
Tou odmenou som myslela mzdu, ktorá by ti prináležala!
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
babenko1
a čo keby si to riešila tak, že mater vystaví faktúru za vedenie účta dcére? aj tak sa to robí...
Áno aj tak sa to dá! Ale osobne si myslím, že záleží len na konateľoch, či jej vôbec chcú za tú prácu navyše niečo dať, alebo len špekulujú, že im to bude robiť v jednej línii. Hovorím z vlastnej skúsenosti! Účtovala som mu 7 sro-čiek, 1 FO, 1 sročku 100% zahr.účasť na zmluvu v jednej a príplatok ?! Joj!
0 0
michelle michelle

michelle je offline (nepripojený) michelle

babenko - jasné že vystaví mater dcéra fa za účto, ale ako to dostanem ja do mzdy, resp. odmenu ako FO?

Od konateľa mám info, že si mám napísať zmluvu a predložiť na podpis, takže to chápem ako že mi za to bude niečo málo platiť, len ako to čo najlepšie vyriešiť, myslím že by bolo najlepšie riadny prac. úväzok v dcére, ale to neviem či prejde.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
To by nám mala upresniť michelle... že aké sú tam pomery.. ja som dala len jedno riešenie, ako to robíme u nás :-)
0 0
michelle michelle

michelle je offline (nepripojený) michelle

babenko1
To by nám mala upresniť michelle... že aké sú tam pomery.. ja som dala len jedno riešenie, ako to robíme u nás :-)
ok, aké pomery, je to jednoduché, už som to písala, žiadni zam. v dcére,iba 2 konatelia, ktorí budú priestory prenajímať matke. To budú pravdepodobne jediné tržby, ktoré bude mať, ale účto musí byť, to budem robiť ja ako zam. matky, ale bude mi za platené, a teraz neviem ako si urobiť zmluvu, ked nebudem zam. aj dcéry. Tot vsjo. Som z toho jelen.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ja som to tak aj brala! Ale problém, či jej zaplatia 100,- alebo 10 tis. Sk je len medzi ňou a konateľmi!
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Ked ti povedali, aby si si napísala zmluvu, tak to do nej zakomponuj, že ti zvyšujú plat od 1.5. zo sumy na sumu... a je to vyriešené. Podľa toho, čo píšeš, tam v tej dcére nebude veľa účtovania...
0 0
michelle michelle

michelle je offline (nepripojený) michelle

aj tá odmena je ešte vo hviezdach, mám to dať na papier, aj moju predstavu o výške odmeny, koľko si mám dať, ludia, ved ja nemám predstavu, aby som to neprehnala, ale ani seba neprecenila, nebude tam veľa roboty, ale niečo určite.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať