Zavrieť

Porady

odpocet na manzelku

žena
Milí poradaci!

Chcela by som sa s Vami poradit a to v nasledujucej veci. Dorabam A-ckove danove priznanie znamemu - bývalému vojakovi uz na dochodku a chcem mu uplatnit nezdanitelnu cast zakladu dane na manzelku, kedze na neho nemozem. Jeho manzelka mala prijem zo zavislej cinnosti á12000sk - poistne á1500sk, co je 10500sk, ale poberala aj davku v nezamestnanosti á32000Sk. Uvazujem spravne, ak odpocitavam od 80832 sumu bez poistneho cize 10500 a davku v nezamestnanosti do toho nepocitam? Velmi pekne dakujem. Janka
Naposledy upravil janina028 : 02.05.05 at 16:17
Usporiadat
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
Ja by som odpocitala od 80.832 celych 12.000, lebo sa ma kratit o jej prijmy, o odvodoch sa nic nehovori. Davky to samozrejme neovplyvnia, dufam, ze ani materska, lebo tu som neodpocitavala. Alebo ano?
0 0
janina028 janina028

janina028 je offline (nepripojený) janina028

žena
Neodpocitava sa ani materska, ja som totiz na materskej a manzelovi som odpocitala zo zakladu celych 80832 a bolo to v poriadku. A dakujem za pomoc.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
janina028
Milí poradaci!

Chcela by som sa s Vami poradit a to v nasledujucej veci. Dorabam A-ckove danove priznanie znamemu - bývalému vojakovi uz na dochodku a chcem mu uplatnit nezdanitelnu cast zakladu dane na manzelku, kedze na neho nemozem. Jeho manzelka mala prijem zo zavislej cinnosti á12000sk - poistne á1500sk, co je 10500sk, ale poberala aj davku v nezamestnanosti á32000Sk. Uvazujem spravne, ak odpocitavam od 80832 sumu bez poistneho cize 10500 a davku v nezamestnanosti do toho nepocitam? Velmi pekne dakujem. Janka
môžeš uplatniť rozdiel 80832-12000-32000 = 36832,- Sk ... do vlastného príjmu manželky sa počíta príjem zo závislej činnosti (hrubá mzda) a aj podpora v nezamestnanosti
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
janina028
Neodpocitava sa ani materska, ja som totiz na materskej a manzelovi som odpocitala zo zakladu celych 80832 a bolo to v poriadku. A dakujem za pomoc.
materská sa ráta ako vlastný príjem manželky ... rodičovský príspevok sa neráta, lebo je to štátna sociálna dávka

ešte môžem otázku? ako vieš, že to bolo v poriadku? už si mala kontrolu?
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
vladan
môžeš uplatniť rozdiel 80832-12000-32000 = 36832,- Sk ... do vlastného príjmu manželky sa počíta príjem zo závislej činnosti (hrubá mzda) a aj podpora v nezamestnanosti
Preco podpora, ved je to socialna davka, alebo nie?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ala13
Preco podpora, ved je to socialna davka, alebo nie?
nie, podpora určite nie je sociálnou dávkou ... odporúčam prelúskať na Porade všetky témy ohľadom ročného zúčtovania dane a odpočtu na manželku ... nájdeš tam kopec diskusií
0 0
janina028 janina028

janina028 je offline (nepripojený) janina028

žena
vladan
materská sa ráta ako vlastný príjem manželky ... rodičovský príspevok sa neráta, lebo je to štátna sociálna dávka

ešte môžem otázku? ako vieš, že to bolo v poriadku? už si mala kontrolu?
Ospravedlnujem sa, poberam rodicovsky prispevok, nie matersku, tak preto to bolo v poriadku. Dakujem za radu.
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
janina028
Ospravedlnujem sa, poberam rodicovsky prispevok, nie matersku, tak preto to bolo v poriadku. Dakujem za radu.
A materska sa i zdanuje?

Vladan, nemozes prilozit link, nemozem to najst
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ala13
A materska sa i zdanuje?

Vladan, nemozes prilozit link, nemozem to najst
ako to myslíš, že zdaňuje? ... materská sa zarátava do vlastného príjmu manželky, to nie je zdaňovanie ...

tu je jeden z linkov:

http://www.porada.sk/showthread.php?...8et+man%BEelku

ostatné nájdeš ak v Hľadať zadáš: odpočet na manželku
0 0
janina028 janina028

janina028 je offline (nepripojený) janina028

žena
ala13
A materska sa i zdanuje?

Vladan, nemozes prilozit link, nemozem to najst
Nie, nezdanuje sa, teda aspon ja som ziadne danove priznanie nepodavala.
0 0
janina028 janina028

janina028 je offline (nepripojený) janina028

žena
Moc Vam dakujem za pomoc!!!!!!!!!!!!!!!
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
Dakujem i za odpovede i za link, idem si ho pozriet.
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
Ako je to ale potom s podavanim DP k dani z prijmov manzelky? Ma podat DP? Ma tam uviest matersku, ak bola nad 40.416? Ine prijmy som nemala, len matersku a potom rodicovsky prispevok. DP som nepodala a teraz neviem, ci som nemala.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ala13
Ako je to ale potom s podavanim DP k dani z prijmov manzelky? Ma podat DP? Ma tam uviest matersku, ak bola nad 40.416? Ine prijmy som nemala, len matersku a potom rodicovsky prispevok. DP som nepodala a teraz neviem, ci som nemala.
nie, nemusela si podávať DP ... viď zákon o dani z príjmov § 9 ods. 2a) a 2b) ... sú to príjmy oslobodené od dane
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
Aha, tak ine je musiet zdanit a ine je moct si uplatnit na manzelku? Velmi pekne dakujem za odpoved.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Mala si podat DP, tuto info mi potvrdila dnes pracovnicka DU, ak mateska spolu s ostatnymi prijmami presiahla 40.416,- a za rok 2003 (tam mam problem s jednou byvalou zamestnankynou) ak aj nebol iny prijem. Nas vtedajsi uctovny sw jej vytlacil nulove rocne zuctovanie dane a tam mala byt materska, mala podat DP a teraz od nej chcu 2000,- za nepodanie. Inak jej chcu nieco vratit. Neviete si niekto prosim spomenut, ci bola nejaka hranica (ako za rok 2004 tych 40.416,-) aj za rok 2003. Zda sa mi, ze nie, ze i nulove DP sa museli podavat?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Vevey, že pozdravujem túto pracovníčku DÚ ... prosím ťa, ak máš na ňu kontakt, tak jej daj do POZORNOSTI tieto tri paragrafy:
1. § 32 ods. 1 zákona o dani z príjmov: "daňové priznanie za zdaňovacie obdobie je povinný podať daňovník v lehote podľa § 49, ak za zdaňovacie obdobie dosiahol zdaniteľné príjmy presahujúce 50% sumy podľa § 11 ods. 1a) (pre rok 2004 je to suma 40 416,- Sk), s výnimkou uvedenou v odseku 4".
2. § 2 písm. h): "zdaniteľný príjmom je príjem, ktorý je predmetom dane a nie je oslobodený od dane podľa tohto zákona ani medzinárodnej zmluvy".
3. § 9 ods. 2a) 2b) 2c) Príjmy oslobodené od dane - tu sú uvedené príjmy, ktoré sú oslobodené od dane a patrí tu aj materská, rodičovský príspevok, podpora v nezamestnanosti a ost.
0 0
JanaF JanaF

JanaF je offline (nepripojený) JanaF

Zajtra bude lepsie...:)
ala13
A materska sa i zdanuje?

Vladan, nemozes prilozit link, nemozem to najst
Materska sa nezdanuje - to je socialna davka, ktora sa neodpocitava od odpoctu na danovnika, iba rodicovsky prispevok.

To Vladan: Myslim, ze odpocet by si mala robit z celych 12000, cize z hrubej mzdy a podpora v nezamestananosti sa uz neberie ako socialna davka, cize cely prijem.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
JanaF
To Vladan: Myslim, ze odpocet by si mala robit z celych 12000, cize z hrubej mzdy a podpora v nezamestananosti sa uz neberie ako socialna davka, cize cely prijem.
... ja som sa tu však nič nepýtala ... ale ďakujem za odpoveď
0 0
JanaF JanaF

JanaF je offline (nepripojený) JanaF

Zajtra bude lepsie...:)
to Vladan: Sorry, ale akosi som prehliadla kto sa pytal a ty si tam bola najcastejsie.... Opravujem malo to byt Janine.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať