Zavrieť

Porady

Odhláška organizácie???

Prosím Vás, vie mi niekto poradiť? Z firmy som odhlásila všetkých zamestnancov. Mám odhlásiť aj organizáciu zo Sociálnej poisťovne a zdravotnej poisťovne? Máte niekto na to tlačivká v elektronickej forme? Alebo kde ich nájdem?Vopred ďakujem za odpovď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Podľa mňa je povinné odhlásiť, že nebude odvádzať poistenie za zamestnancov. Tlačivo myslím, registračný list organizácie majú uvedené aj na ich internetovej stránke.

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Určite treba odhlásiť aj organizáciu - zamestnávateľa, pokiaľ už nezamestnáva ani jedného človeka. Aj zo SP aj zo ZP.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Pre ZP som na Internete nenašla všetky odhlášky a tak som im poslala list, v ktorých ich žiadam o odregistrovanie firmy a tuším SPZP mi poslala spätne ich formulár, aby som to do toho tlačivka dopísala.
    Pre SP platí registračný list zamestnávateľa.
    Naposledy upravil lenkak : 04.05.05 at 08:20

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Túto povinnosť upravuje § 231 zákona č.461/2003 Z.z. v odseku 1, v ktorom sa píše že zamestnávateľ je povinný odhlásiť sa z registra do ôsmich dní odo dňa, v ktorom nezamestnáva už žiadneho zamestnanca.

    Odhláška organizácie???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.