Zavrieť

Porady

prijmovy pokladnicky doklad

Ahojte všetci mám problém. Mali sme prenajaté priestory a mám od toho doklad akurát ich PPD. Môžem to zaúčtovať aj bez faktúry?! Budem veľmi vďačná za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    dadkapo Pozri príspevok
    Ahojte všetci mám problém. Mali sme prenajaté priestory a mám od toho doklad akurát ich PPD. Môžem to zaúčtovať aj bez faktúry?! Budem veľmi vďačná za rady
    Samozrejme, že úhradu treba zaúčtovať !
    Ale úhrada je jedna vec, a predpis nájomného druhá.

    Ale či k tomu budeš potrebovať aj faktúru, tak to z takto položenej otázky neviem jednoznačne zodpovedať.

    V prvom rade si treba prečítať nájomnú zmluvu. V nej by mali byť stanovené fakturačné a platobné podmienky.

    Zákon o DPH považuje za faktúru aj dohodu o platbách nájomného, ktorá je súčasťou nájomnej zmluvy - musí však obsahovať údaje dané v §72 odseku 2...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dadkapo Pozri príspevok
    Ahojte všetci mám problém. Mali sme prenajaté priestory a mám od toho doklad akurát ich PPD. Môžem to zaúčtovať aj bez faktúry?! Budem veľmi vďačná za rady
    Ich P pokladničný doklad máš, a váš výdavkový? Na základe VPD účtujeme len o úhrade nájomného, ktorého predpis účtujeme na základe zmluvy alebo faktúru.

    dadkapo je offline (nepripojený) dadkapo

    dadkapo
    Nas VPD si este len urobim... to sme mali prenajatu kaviaren na 3 hodiny a veduci co to platil tak mi dal len ich PPD a povedal ze nic viac mu k tomu nedali... tak teraz neviem

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    dadkapo Pozri príspevok
    Nas VPD si este len urobim... to sme mali prenajatu kaviaren na 3 hodiny a veduci co to platil tak mi dal len ich PPD a povedal ze nic viac mu k tomu nedali... tak teraz neviem
    Dolož si k dokladu o príjme, prípadne výdaji objednávku, prípadne objednané telefonicky, a je to v poriadku.

    prijmovy pokladnicky doklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.